Jump to content
Sign in to follow this  
komprez

Dogrzewanie/Podgrzewanie małego obiegu chłodzenia

Recommended Posts

paweł6488

Według mnie bardzo ciekawe rozwiązanie, choć już takie dawno występuje w grupie VW/Audi. W każdym bądz razie jestem pod wrażeniem tego projektu:) Mnie też irytuje trochę długie nagrzewanie, nawet podczas jazdy. Duży plus ode mnie:)

janekpiekarnia

rozwiązanie od dawna w klekotach bo jak wiadomo są  ekonomiczne i nie starcza na ogrzewanie ;)

mastablasta

Pytanie do autora tematu, jak sprawuje się podgrzewacz? 

Mile widziane szczegóły co i jak ;)

jakub.gacek.89

Użytkowanie auta z LPG zimą to nie tylko problem z samym odpalaniem. Należy pamiętać o wielu czynnikach ora zsprawności wielu podzespołów. Coraz więcej młodszych aut jeźdżi na LPG, które są zaawansowane technologicznie. Aby wszystko było w dobrze oraz auto nie stwarzło problemów trzeba również pamiętać poza akumulatorem, ogólnym stanem instalacji gazowej ale równiez i świec, przewodów cewek zapłonowych oraz choćby samego oleju jakim jest zalany nasz samochód. W warunkach zimowych, choć u nas jest ich co raz to mniej lecz nie wiem czy to dla jednostki napędowej nie jest gorsze, należy stosować oleje o właściwej lepkości oraz gęstości,  W sytacjach mroźnych okresów silnik jest naraźony na pracę w trudnych warunkach od samego początku. Dlatego tez jeśli ktoś ma np. młode auto może jak najbardziej stosować oleje produkowane  w nowych technologiach choćby z gazu . Takim jest Shell Helix Ultra Pureplus Technology. Sam osobiscie na nim jeźdżę i jestem bardzo zadowolony. W dodatku jego cena nie jest wcale wygórowana. Polecam bardzo.