Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Vanette] wymiana żarówek przednich


Gość tomim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wymianą żarówki świateł mijania Nissan Vanette 2000rok nie wiem jak się za to zabrać. Próbowałem najpierw wyciągnąć kostkę zasilającą żarówkę ale nie potrafię. Czy jest jakiś sposób, który można użyć bez niszczenia czegokolwiek? Chciałbym ewentualnie wyciągnąć żarówkę razem z kostką ale też to dla mnie jest za trudne

ponieważ wszystkie sposoby jakie użyłem dotychczas nie przyniosły rezultatu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Vanette jest tak samo jak w Serenie, to może kosktę poprostu przytopiło ? U mnie zdejmuje się kostkę, potem gumę uszczelniającą i potem żarówkę. Z drugiej lampy też kostka nie zchodzi ?

 

[edit]

Heheee, chyba musi ktoś mądrzejszy się wypowiedzieć ;)

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/3957-przestroga-dla-uzytkownikow-nissana-vanette/page__p__321384__hl__+wymiana%20+żarówek__fromsearch__1?do=findComment&comment=321384

U mnie w Serenie '99 nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jak mówisz poprostu jeden z wtyków żarówki był wygięty i nie było łatwo go wyciągnąć ale zaryzykowałem większą siłą i się udało.Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dla potomnych: aby zdjąć kostkę z żarówki trzeba ją ścisnąć w osi poziomej - od lewej do prawej (u mnie dość mocno) bo ma zaczepy. Probowałem zdjąc kostkę ściskając zbyt słabo, wyślałem, że mi ją przygrzało i trzyma, skończyło się tym, że podważałem śrobokrętem i żarówkę wyjąłem w 2 kawałkach. Ten drugi niestety wpadł do lampy :-), trzab było go wydłubywać.

Być może to wszyscy wiedzą, ja nie wiedziałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...