Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Problem immobilizer/NATS


Raven22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją Primką. Silnik 1,9 dCi, rok 2005, przebieg niewielki 80tyś. Mianowicie, gdy przekrecam stacyjkę, cały czas swieci sie kontrolka immobilizera. Silnik nie kreci w ogole. Jezeli uda mi sie poszturchać stacyjką i wkońcu zniknie immobilizer silnik zakreci ale nie odpali. Zegary przygasają. Zdarzyło się, ze podczas jazdy zapaliła sie kontrolka immobilaizera. Co może być tego przyczyną ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut (ok.5).

Dwa razy mi się zdarzyło, że moja Primcia zachowywała sie w podobny sposób (wiadomo - jak to z kobietą ;-). Zawsze pomagało odłączenie zasilania na kilka minut.

Nie wiem, dlaczego tak się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie, zdarzał mi się podobny problem ale minał. Trzeba było wyjmować i wsadzać kluczyk,trudnocos w tej sytuacji doradzic. Wg mnie te immobilisery to zbędna zabawka, jak mają ukraść to ukradną.. Ciekawe czy jest opcja wstawic stacyjke pomijajac immo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którymś z forum Nissana, kiedyś się doczytałem, że "potraktowanie pięścią" obudowy kierownicy i kolumny pomogło.

Podobno gdzieś pod osłoną jest jakaś antenka i czasami nie kontaktuje.

Widział ktos z Was u siebie jakąś antenkę??? a może ma fotkę tego ustrojstwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego też nie wiem, dlatego w pierwszym zdaniu napisałem --- że przeczytałem na forum.

To, że lubię rozbierac samochody aby sie lepiej zapoznac z jego tajnikami, to już niektórzy wiedzą, bo dokumentowałem dużą ilościa fotek.

Obudowę też miałem zdemontowaną - fotek parę też, lecz nic takiego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak mowisz Mirek, moga byc jakies problemy z przewodzeniem bo immobiliser nie ma raczej skomplikowanej elektroniki. Moze znow "kontakt" pomoze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie szukałem trochę w internecie o tym module i doczytałem się że,.....................

gdzieś na kierownicy jest skrzyneczka z kablami i jest to tylko wzmacniacz/układ kształtujący sygnały z cewki immobilisera i jego wymiana absolutnie nic nie da, gdyż immo jest zintegrowane z ECU

Mało tego, doczytałem sie rownież, że niektóre modele samochodów.......na kolumnie kierowniczej mają jakąś tzw. pętle-która jest antenką a moduł immo mają za licznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem teraz też że, w Megan kolega miał rowniez problem z immo. Robił cuda, samochód stał tydzień i nic. Po pewnym czasie przypomniało mu się że gdy wsiadał do samochodu i przekcił kluczyk /ale samochodu nie odpalał/ włączył tylną wycieraczkę. Wycieraczka nie ruszyła, gdyż była przymarznięta. W tym momencie spalił się bezpiecznik. Wymienił bezpiecznik i samochodzik odpalił od razu!!!!!!!!!!!!!

Drugi przypadek w Sceniku, kolega zrobil zwarcie w gnieździe żarówki świateł wstecznych - to samo, kluczyk nie zadziałał i nie odpalił.

Myślę że nie które wiązki elektryczne są powiązane z ECU i dlatego ten nie daje sygnału do immo. Innego wyjścia nie widzę. Te postępy w elektronice, a nasza wiedza, to cofną nas do czasów kamienia łupanego.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek czytalem tez gdzies na forum ze jak w primerze bedzie spalona zarowka stopu to tez nie odpalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że miałem spalony jeden stop bo są dwużarnikowe i wszystko śmigało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam problem, niewiem czy to może mież coś wspólnego, ale u mnie chyba (powtarzam chyba) problem pojawił się wtedy gdy zaczęły przepalać się żarniki i startery. Najpierw wypadł pierwszy starter powodując takie zwarcie, że wypaliło gniazdo i żarnika i startera. kupiłem nowy i wymienilem i przez chwile dzialały obie lampy. Natomiast za parę dni z kolejnym stalo się to samo. Odłączylem całkowicie starter i jeździlem tylko z jedną lampą dzialającą natomiast w drugiej wisiał kabel. Jeżdżąc tak przez miesiąc. Zuważyłem, że samochód zaczął coraz częsciej mieć focha i nieodpalał. Dzisiaj dodatkowo pokazała się dioda silnika. Na razie samochód stoi u mechanika ale już zamówilem nowy starter i żarniki i zobaczymy. Jednak chyba dam to tylko założyć i pojeżdzę i zobaczę przez parę dni.Jak co to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

 

,problem przerobialem parokrotnie ,mianowicie i w Renault'ach i Primerach jest montowany ten sam wadliwy konstrukcyjnie immobilajser,na poczatku tez odlaczalem akumulator,nie skutkowalo,dalej kontrolki przygasaly lub rozrusznik sobie krecil ale nie uruchamial motoru,kolega pracujacy w serwisie Renault a montuja tam takie same,powiedzial ze nic nie da sie z tym zrobic,podobno montaz nowego nie zalatwi sprawy bo jak pisalem posiadaja wade fabryczna,ja radze sobie z tym problemem tak; jezeli wsadzajac kluczyk do stacyjki i po przekreceniu w pozycje zaplon nadal bedzie migala kontrolka ,to nawet nie ma co probowac dalej,trzeba wysiasc z auta, zamknac z pilota,otworzyc z pilota, wsiasc do auta,odczekac z okolo 10 sekund(ja tyle czekam) wsadzic pomalu kluczyk i zapalic. Podobno jest to kwestia zbyt wolnej komunikacji miedzy kluczykiem(lub zbyt szybkiego wkladania kluczyka do stacyjki) a tym calym immobilajserem,nie wiem czy to jest recepta dla kazdego immo,na te przypadlosc,ale u mnie pomoglo juz parenascie razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carlozzz

Witam,

 

Jakiś czas temu miałem problem z immo. Zaczęło się tak, jak u was - nie chciał kręcić, albo kręcił, ale nie odpalał. Pomagało czasem ślinienie kluczyka, czasem inne opisane już metody. Pewnego dnia nie odpalił wcale i pojechał lawetą do elektronika.

 

Okazało się, że kluczyki się wyprogramowały. Ponowne wprogramowanie kluczyków załatwiło sprawę i jeździ do dziś (już chyba ze 2 lata). Przy okazji zdobyłem kod immo na wypadek, gdyby historia się powtórzyła.

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak walczyłem z komputerem to przegadałem z mechanioprami również kwestię immo.

Jak napisał HARRSON ten typ tak miewa jak zaczną się problemy a immo trzeba wymienić cały moduł i modlic sie, żeby nie był wadliwy bo to się zdaża.

Mozna kupić na ale zetaw kluczyków z bebechami i w serwisie programować to .

Trzeba tylko pamietać , że bezie potrzebny stary kluczyk do zamka w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...