Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Problem immobilizer/NATS


Raven22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wszystkim, to bym sie tak z Wami Panowie nie zgodził. Po pierwsze immo i Nats, to nie tylko moduł. W grę wchodza trzy elementy - stacyjka z pierścieniem i antenką, modulem komfortu i komputerem.

Co do dorobienia kluczyka z kodem, to poczytajcie post #5; #7; #11 na tej stronie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/76305-wymiana-radia-a-system-nats/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carlozzz

Tak jak pisałem wcześniej. Skończyło się tylko ponownym programowaniem kluczyków. Nic nie kupowałem, ani nie wymieniałem, choć to właśnie sugerowało ASO jak usłyszeli objawy.

 

To oczywiście tylko jedna z możliwości w sytuacji, gdy moduł, albo któryś inny komponent nie jest uszkodzony. Polecam wizytę u dobrego elektronika :)

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej. Skończyło się tylko ponownym programowaniem kluczyków. Nic nie kupowałem, ani nie wymieniałem, choć to właśnie sugerowało ASO jak usłyszeli objawy.

 

To oczywiście tylko jedna z możliwości w sytuacji, gdy moduł, albo któryś inny komponent nie jest uszkodzony. Polecam wizytę u dobrego elektronika :)

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z Tapatalk

 

Ja akurat pisząc swój post, nie miałem nic / żadnych zastrzeżeń/ do Twojej wypowiedzi,

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

zdarzały mi się sytuacje (średnio raz w tygodniu), kiedy Primerka odmawiała posłuszeństwa i podczas prób uruchomienia silnika świeciła się kontrolka NATS (raz nawet spędziłem w aucie 15 minut na próbie odpalenia - w normalnych warunkach pewnie bym odpuścił, ale byłem 200km od domu:O).

W końcu miałem tego dość i rozebrałem kolumnę kierowniczą. Zbliżyłem pierścień z czytnikiem immo w stronę stacyjki i pomogło!!! Teraz odpala za każdym razem. Widocznie pierścień był za daleko od kluczyka i miał problemy z "komunikacją".

Edytowane przez lucek82
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Stałem się dzisiaj posiadaczem primerki 2.0 140km rocznik 2002.Samochodzik super. Mam tylko pytanie do was z prożbą o wyjaśnienie czy migająca kontrolka samochodu z czerwonym kluczykiem po zamknięciu drzwi z pilota to normalna sprawa, czy może już mam się bać kłopotów? ps. czy ta kontrolka ma zgasnąć po odpaleniu silnika? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stałem się dzisiaj posiadaczem primerki 2.0 140km rocznik 2002.Samochodzik super. Mam tylko pytanie do was z prożbą o wyjaśnienie czy migająca kontrolka samochodu z czerwonym kluczykiem po zamknięciu drzwi z pilota to normalna sprawa, czy może już mam się bać kłopotów? ps. czy ta kontrolka ma zgasnąć po odpaleniu silnika? Pozdrawiam

ma zgasnac po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. zaraz po śniadanku polecę sprawdzić czy gaśnie. A tak w ogóle co to jest za ustrojstwo.

 

Witam. wlad69 dzięki za pomoc faktycznie gaśnie po przekręceniu kluczyka. Mam jeszcze pytanie jak rozpoznać czy moja primerka ma nawigacje dodam że na panelu jest przycisk z napisem MAPA ale po naciśnięciu na monitorze nic się nie dzieje. POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli posiadasz DVD ( pod radiem CD) to tak ale musisz miec plyte z navi ale nie ma w navi mapy polski sa europy plytka z aso chyba 600 zl

u mnie DVD od navi jest pod siedzeniem pasazera :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz navi to ci po włączeniu silnika komunikat wychodzi na ekranie że nawigacja jest gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. DVD pod radiem brak,komunikatu też nie ma wiec z nawigacji nici trzeba będzie pomyśleć. mam jeszcze pytanie odnośnie kontrolek od świateł mijania, drogowych czy w waszych primerkach świecą się takie kontrolki przy włączonych światłach u mnie za cholerę nie świeci się nic na desce z zegarami.Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. DVD pod radiem brak,komunikatu też nie ma wiec z nawigacji nici trzeba będzie pomyśleć. mam jeszcze pytanie odnośnie kontrolek od świateł mijania, drogowych czy w waszych primerkach świecą się takie kontrolki przy włączonych światłach u mnie za cholerę nie świeci się nic na desce z zegarami.Pozdro dla wszystkich.

kontrolka swiatel dlugich[niebieska] musi byc w kazdym aucie.kontrolka pozycyjnych w moim jest[auto po lifcie],nie wiem jak z wersja przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Fakt kontrolka od drogowych jest ale od mijania próżno szukać. Dobrze że jest sygnał o nie zgaszonych światłach to już coś.Dziś wykonałem pierwszą jazdę po mieście łodzi moją balbinką powiem że spalanie nie powaliło mnie na kolana.Cały czas spalanie na poziomie 11l na100.Nie wiem czy noga za ciężka czy tak ma być. Napiszcie czy udało wam się zejść po niżej tego wyniku jeśli tak to jak to zrobić. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Fakt kontrolka od drogowych jest ale od mijania próżno szukać. Dobrze że jest sygnał o nie zgaszonych światłach to już coś.Dziś wykonałem pierwszą jazdę po mieście łodzi moją balbinką powiem że spalanie nie powaliło mnie na kolana.Cały czas spalanie na poziomie 11l na100.Nie wiem czy noga za ciężka czy tak ma być. Napiszcie czy udało wam się zejść po niżej tego wyniku jeśli tak to jak to zrobić. Pozdro

w miescie nie patrz na wskazania komputera-zawyza [przynajmniej u mnie ] o jakies 20%.ale tez nie licz na male spalanie .mnie na krotkich dystansach[niedogrzany silnik] spala od 8,5 do 9,5.a wskazanie po pierwszym kilometrze to ok.14l/100km :thumbsdown:

Edytowane przez wlad69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 13.01.2012 o 18:58, krzysiek1958 napisał:

Mirek czytalem tez gdzies na forum ze jak w primerze bedzie spalona zarowka stopu to tez nie odpalisz

właśnie u mnie w p12 1,8 benzyna przepaliła się żarówka stopu i autko nie odpalało pomógł mi ten wpis

pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...