Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z ogrzewaniem


Gość adrian.wro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrian.wro

Witam og jakiegos czasu mam problem z ogrzewaniem mianowicie nawet jak mam ustawiona temperature na max 32 stopnie to z nawiewow leci zimne powietrze.

 

Wczoraj nie bylem w stanie odparowac samochodu. Po odpaleniu odrazu wlaczylem nawiew na szybe razem z klima i ustawilem na temp max i nic. Po 10 min silnik byl juz goracy a w samochodzie dalej lecialo lodowate powietrze. Pozmienialem ustawienia nawiewu na panleu raz na nogi raz na kabine wlaczalem i wylaczalem klime i po chwili zaskoczylo cieple powietrze w ustanieniu na kabine bez klimy. Przelaczyalem na klime plus szyba i samochod osparowal. W czasie jazdy zauwazylem znowu ze z nawiewow leci zimne powietrze...

 

 

Co moze byc powodem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy węże do nagrzewnicy sa gorące, może termostat się zwiesił i lata wszystko na dużym obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za schowkiem pasażera. Trzeba zwolnić dwie blokady w schowku (z lewej i prawej strony) wysunąć trzpienie i wyciągnąć schowek. Potem już tylko dwa zatrzaski w klapce i już widać filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianello

to widzę,że nawet prościej niż civicu, gdzie trzeba było jeszcze demontować jakieś metalowe poprzeczki, uwielbiam właśnie x-traila za te proste rozwiązania typu "klik end klak" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Jest możliwe aby w T30 2003r nie było filtra kabinowego? Dostałem się do środka i ku mojemu zdziwieniu puszka jest pusta! No chyba że to sprawka poprzedniego właściciela! :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

sprawdź też czy nie jest zasyfiony czujnik temperatury w kabinie, ten schowany pod srebrną listwą

Witam mam pytanko o której listwie mowa,bo mam podobny problem z ogrzewaniem w t30 2,0 140km i muszę to zrbić bo idzie zima.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Chwile  mnie  nie  bylo ale odpowiadam w kwestii ogrzewania kabiny w t 30 , 2006. Po zalozeniu dodadkowej pompy wody  auto sie nagrzewa nawet niezle ale nie wysmienicie.  Jak juz jade powyzej 90 kmh to znowu zaczyna  leciec  chlodne powietrze.  CO MOZE BYC TEGO PRZYCZYNĄ???

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wpięta w rurę od obiegu wody , a poza tym wszystkie rury gorące i termostat ok. Teraz w zimę jeżdżąc w mieście ok 60 kmh lecie ciepłe powietrze nie mylić z gorącym a jak już n a trasę wyskoczę to znowu się wychładza ;( 

Co to może być ??? Może trzeba przepłukać pod ciśnieniem nagrzewnicę w jedną i drugą stronę bo poza tym już wszystko sprawdziłem... 

Edytowane przez Paolo911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma że słabo grzeje,mam już drugiego x traila i w obydwu słabo grzało,trzeba mu ostro dać po garach żeby się zagrzał bo przy spokojnej jeździe jest lipa.Zasłoniłem kartonem chłodnicę w 80 procentach a i tak jadąc z górki na małym gazie się wychładza i wskazówka leci w dół.Wymieniałem termostaty ,płukałem nagrzewnice i już dałem sobie z tym spokój bo nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest odpowiedzialny tylko za odpowiednią temperaturę silnika. Za temperaturę nawiewu odpowiedzialne są czujnik temperatury oraz "zawór" mieszający powietrza. Jeżeli wskaźnik temperatury wskazuje prawidłową temperaturę to sugeruję sprawdzić działanie zaworu mieszającego oraz samą nagrzewnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...