Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mój prywatny wątek pickupowy i nie tylko - worklog przy nissanie


hugh_h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie pasują no trudno gdzieś trzeba uciąć zakres prac,

 

melduje się z powrotem w kraju... na trochę nie wiem czy nadrobię wszystkie zaległości i czy odpisze na PM, a co poniektórzy to już mnie telefonicznie ścigali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nawet nie nazwał bym tego kompromisem, kompromis byłby gdybym dał w ocynk zamiast chrom :)

założenia były ze wyczyszczę i tak wyszły bardziej zaawansowane prace, ale nie odkręcam tego co nie trzeba poco mam potem z tym walczyć.

 

Trochę mam problem ze znalezieniem rurek gumowych - z tyłu powrót oleju z turbo i z przodu mała do chłodzenia turbo i jakieś podciśnienia. Niby coś jest w sklepach ale na żadnej nie napisane co wytrzymuje.

 

Najbardziej to bym potrzebował do oleju w środku jakieś Φ14 (rurka stalowa na która wchodzi ma Φ15), widać że już ledwo się trzyma - 50mm wężyka kurcze a potem wymiana to masakra ze względu na dostęp. no musi być do gorącego oleju ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh, sprawdz u tego gostka http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23283878

jest w miare kumaty, ma duży sklep na globusowej i dużo przewodów paliwowo olejowych z oznaczeniami atestami itp

Brałem od niego paliwowe, olejowe do turbo, olejowe podcisnienia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknę, a na ogół brałem rurki w DPRS ale tych akurat nie mieli


coraz bardziej kompletny :) ale dziady jedne już mi drugi tydzień wysyłają śrubki nierdzewne do pokrywy zaworów

 

P1030968.JPG

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoszerne... 3,0 dohc ponoć idealnie wchodzi w miejsce 2,4

 

pozatym nie widzę tego silnika po kilku sekundach pracy przy pochyle 40 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie widze co tam jest namotane ? jakiś dziwny silnik z wielkim IC i turbo ?

 

d21 2wd pod nazwą nissan hardbody w usa notorycznie na lowridery i driftery robią lekka d*pa to lata na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się pochwalić że dzięki wam wygrałem konkurs i poniższa fota będzie w kalendarzu klubowym, dziękuje tym co głosowali, bardzo miło mi, i jeszcze bratu powiem podziękować że ją zrobił bo ja siedzę za kierownicą :) czego może na szczęście nie widać

IMGP8824.JPG


...monterów z Modeny w kompleksy wpędzasz  :(    ...i dobrze im tak  :thumbsup:

wiesz co ? nie do końca zrozumiałem bo prawdopodobnie moja wiedza odnośnie Modeny jest za skąpa :(

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz gratuluję, opłaciło się kibicować chociaż kciuki bolą do dzisiaj ...a tak a propo's samego zdjęcia to w tle widzę jakąś ramę na kółkach, czyżby następny projekt się kroił? ale tę to już drewnochronem chyba potraktujesz, co?  :thumbsup:

 

w Modenie ferrari składają...ale w warunkach laboratoryjnych, a tu proszę: Polak potrafi , i to bez kosmicznych technologii

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę cie zmartwić, to nie u mnie fota, po zrobieniu porządków z drzewami pojechały do tartaku

chętnie bym przejął taki interes z terenem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji na to że też pojazd i że też był pokazywany to relacja z ostatnich prac :)

nowy topcoat na laminacie prawie w kolorze ciągnika :) (uwaga trochę trwa zanim obrazek się załaduje i zacznie ruszać:)

topcoat.gif

Edytowane przez hugh_h
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak już zacznie się ruszać to go wyhamować nie można  :) , próbowałem wypatrzeć jakieś węże od sprężarki aż za 110-tym razem zajarzyłem że malujecie wałkiem, no tego to bym się nie spodziewał....finis coronat opus, musi być zajefajna ta bukmanka, jeszcze jakieś logo by się przydało no i czekamy na foto całego zestawu z pasażerem oczywiście  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh, może masz jakąś dokładną fotę silnika z lewej strony? Mam tam wyciek i chciałem sobie na spokojnie pooglądać skąd on się może brać. Gdybyś coś miał w swoich zbiorach po puść mi na e-mail piotrtch@o2.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na stronie w galerii wiecej na ta chwilę nie mam http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/TD27T%20cleanup/index.html

zestaw ni epomalowany ale cały jest na 3 stronie


a teraz szlifowanie przed kolejną warstwą

sobota.gif

 

 

 

szlifowanie.gif

Edytowane przez hugh_h
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na każdym Forum znajdzie się jeden nawiedzony co rozbierze auto do ostatniej śrubki i zbuduje od początku, w dodatku lepiej niż fabryka :)

 

Wielki szacunek za włożoną pracę. Mam nadzieję, że Nissan będzie służył długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja zrobię tak mam jak robić to porządnie ... no i zawsze coś od siebie dodam ..

a tymczasem dotarły długo oczekiwane reperaturki na pakę (150zł szt), lewa strona jest bez wlewu i wygląda na to że jest dokładnie symetryczna więc być może do T1 by też podeszło jakby ktoś łapał bo do tego nie widziałem blachy.

Wyglądają dość dobrze jeśli chodzi o jakość i blacha tak na oko 0,8.

Na razie tylko przymiarka kiedy faktycznie robota nie wiem jeszcze - są leżą i czekają.

P1040192.JPG

 

P1040204.JPG

 

Jeżeli chodzi o przyczepkę to chyba wreszcie ostatnia warstwa poszła i wygląda tak że nie będę się tego wstydził pokazać aczkolwiek nie jest to co się spodziewałem. Teraz będę ciął blachę alu ryflowaną i mocował na dole do okoła tam gdzie widać że nie zostało pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tnij gilotyną nie kątówką bo pomimo tarczy do alu. i tak się topi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...