Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer pokładowy w n16 po lifcie


Sonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podejrzewam, że mało kto się tym interesował ale może :) Wie ktoś, z kąd w Almerze N16 1.5 dci po lifcie komputer pokładowy bierze informacje o spalaniu ( chwilowe i średnie)? Przewertowałem schematy i nic nie znalazłem. Nie wiem czy jest jakiś dodatkowy czujnik w przepływie paliwa czy może to jakaś ukryta opcja w komputerze silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przelicza czas otwarcia wtrysku względem obrotów, tak wygląda to najsensowniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pobiera dane z czujnika:

VSS – CZUJNIK PRĘDKOŚCI POJAZDU (Vehicle Speed Sensor)

i czujnika WTRYSKU – IMPULSY Z WTRYSKIWACZY

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś gdzie można się wpiąć w ten czujnik wtrysku? Vss mam podłączony tylko mi tego impulsu brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra mam już mniej więcej znalezione gdzie to podłączyć. Teraz druga część układanki, gdzie znajduje się układ który przelicza to wszystko? Wydaje mi się, że to ten komputerek który steruje klimatyzacją również przelicza zużycie ponieważ wyświetlacz i panel są podłączone do niego. Może to ktoś potwierdzić?

 

Wszytko ogarnięte i działa jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość badger79

a propos - mam almerkę 2.2 dCi 136km po lifcie - czy może ktoś wie czy jest możliwość ustawienia komputerka żeby wskazywał chwilowe spalanie? u mnie pokazuje jedynie średnie spalanie od jego wyzerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. Nie ma takiej możliwości. Dopiero chyba w kolorowych jest opcja spalania chwilowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Pierwszy raz słyszę?!?!?!?!?!?!?!. Nie ma nawet tego wP12.

Gdzieś czytałem że w młodzych modelach, wskaźnik spalania nie idzie na foll tzn. nie pokazuje 15l, lecz jest cos innego, ale na pewno nie spalanie chwilowe. Mogę się mylić-jestem człowiekiem, nie zaprzeczam, dlatego poproszę o fotkę / np. gdy staniesz przy skrzyżowaniu/. Jestem ciekaw co pokazuje??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy stane przy skrzyzowaniu to pokazuje max jakie jakie jest na skali, bodajze 15 lub 20 l. zanim tu zdjecie wrzuce to moze potrwac ale postaram sie. pokazuje po lewej stronie srednie spalanie z odcinka powiedzmy 2000 km a po prawej jest pionowy wykresik z podzialka i pokazuje ze np jadac 100 km/h mam spalanie ok 4 l a wciskajac przy 100 gaz do polowy wzrasta do 8. sprobuje wrzucic zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Almerka jest z 2004 roku, wersja chyba accenta plus. na zdjeciu widac po lewej srednie spalanie z odcinka jakiegos a po prawej wykres z podzialka. autko stalo w miejscu stad takie spalanie, jadac 100 km/h na 6-tce pokazuje okolo 4.0 do 5,0 l w zaleznosci jak naciska sie pedal gazu

post-42900-0-42834300-1331153885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Mówiąc chwilowe spalanie, to miałem całkowicie coś innego na myśli, gdyż to pytanie pojawia się w każdym modelu Nissana. Tak, to ja też mam u siebie i wielu innych też tak ma, jednakże nikt tego nie traktuje jako chwilowe spalanie, gdyż nie sposób to sprawdzić a tym bardziej odczytać. Ten "termometr" - wakuometr /jeśli nazwy nie pomyliłem/ nie da Ci 100% pewnej i jasnej oceny.

Teraz mam pytanko. Skąd wziąłeś-przypuszczasz-przeczytałeś, że średnie spalanie jest z odcinka powiedzmy 2000km???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ostatni raz kasowalem wynik spalania(teraz na wyswietlaczu 6.5l) jakies 2 tys km temu. Rowniez moze to byc z odcinka okolo 10 tys km. ja to traktuje jako chwilowe, mialem do czynienia z autkami, w ktorych pokazuje cyframi chwilowe spalanie i rowniez to nie jest miarodajne. Jednakze ten "wakuometr" reaguje na kazde dodanie gazu podczas predkosci i wg mnie odzwierciedla stan spalania w aucie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas postoju auto pali ok 1l/h ale widocznie ten komputer jest tak slabo dopracowany ze pokazuje taka dawke

 

tzn, podczas postsoju powinien przelaczac sie na obliczanie l/h a on ciagle podaje l/100km;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...