Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Nie działa wspomaganie.


hizel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przy dużych mrozach przestało mi działać wspomagania. Po zapaleniu auta jakiś czas działało ale przy próbie wyjechania z jakiejś dziury mocniej szarpnąłem kierownicą i zapaliła się kontrolka od wspomagania i wspomaganie przestało działać. Wyłączyłem silnik i przy następnym zapaleniu kontrolka gasła ale wystarczyło ruszyć kierownicą i zaraz się zapalała. Jakoś bez wspomagania dojechałem do domu ale teraz kontrolka od wspomagania już nie gaśnie i oczywiście wspomaganie nie działa. Czy może ktoś wie co mogło się stać?

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy dużych mrozach przestało mi działać wspomagania. Po zapaleniu auta jakiś czas działało ale przy próbie wyjechania z jakiejś dziury mocniej szarpnąłem kierownicą i zapaliła się kontrolka od wspomagania i wspomaganie przestało działać. Wyłączyłem silnik i przy następnym zapaleniu kontrolka gasła ale wystarczyło ruszyć kierownicą i zaraz się zapalała. Jakoś bez wspomagania dojechałem do domu ale teraz kontrolka od wspomagania już nie gaśnie i oczywiście wspomaganie nie działa. Czy może ktoś wie co mogło się stać?

W dniu wczorajszym w K12 mijej żony była podobna sytuacja. Prawdopodobnie rzy rozrychu silnka nastąpił duży spadek napięcia w akumulatorze i wyskoczuł na czerwono PS a na wyswietlaczu rada, żeby natychmiast jechać do serwisu Nissana. Niestety jest tak, że do momentu skasowania błędu żadna z funkcji, której błąd się pojawił nie będzie działać. Po skasowaniu błędu w warsztacie samochodowym wszystko wróciło do normy. Może to jest to samo. Zostaję więc serwis (zapewne drogi) lub warsztat, ale z dobrym serwisowym oprogramowaniem do całej Micry, a nie tylko do odczytywania błędów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak świeci się na czerwono PS. Moja mikra nie ma komputera nad radiem, jest tylko mały wyświetlacz przy liczniku. Nie ma możliwości skasowanie tego jakoś samemu? Trochę zastanawia mnie to że na początku to PS gasło po zapaleniu, dopiero zapalało sie jak ruszyłem kierownicą. Teraz już nie gaśnie po zapaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak świeci się na czerwono PS. Moja mikra nie ma komputera nad radiem, jest tylko mały wyświetlacz przy liczniku. Nie ma możliwości skasowanie tego jakoś samemu? Trochę zastanawia mnie to że na początku to PS gasło po zapaleniu, dopiero zapalało sie jak ruszyłem kierownicą. Teraz już nie gaśnie po zapaleniu.

Myślę, że należy podłączyć pod komputer. Tak to niestety chytrze jest stworzone. Może dbają o wyniki finansowe serwisów. Oby to było tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś wie który to jest bezpiecznik od wspomagania, sprawdziłem wszystkie w kabinie i wszystkie dobre, potem sprawdziłem też te obok akumulatora i też są dobre, czy są jeszcze gdzieś inne?

 

Sa inne pod lampą w białym pudełku ale też sprawdziłem i też wszystkie dobre. Szukam kogoś kto potrafi naprawić ten samochód w okolicy Bielska Białej, może ktoś zna serwis który zrobi to w normalnej cenie.

Zastanawiam się nad zakupem takiego interfejsu: http://allegro.pl/kabel-obd2-nissan-primera-almera-micra-note-juke-i2116875974.html

Czy ktoś ma doświadczenie czy to faktycznie działa? Taniej mi wyjdzie zakup tego niż 2 wizyty w serwisie i podłączenie do komputera. Nie wiem tylko czy ta działa i faktycznie można skasować tym błędy. Jak tak to przyda się na przyszłość.

post-28505-0-80411100-1329951569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ,w micrach często dochodziło do awarii wspomagania(szczególnie w modelach z przed 2005)W aso kosz wymiany kolumny ze wspomaganiem kosztował majątek(8000-10000zł)Wiem że ludzie sobie radzili i wymieniali samo wspomaganie za 800-1000zł(niby integralne z kolumną,w praktyce Polak potrafi))Tu na forum ktos opisywał jak samemu to naprawić za FREE.Co do OBD-2 ,to problemy są z komunikacja w micrach nawet w profesjonalnych stacjach,a co dopiero taki gadżet-może to nie działać prawidłowo.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem taki interfejs od kolegi bez problemu połączył się z moją micrą ale mam program tylko do diagnostyki silnika i tylko to mogłem skontrolować, Noze ktoś wie jakim programem można diagnozować resztę ABS , poduszki i to nieszczęsne wspomaganie.

 

Nie mogę nigdzie znaleźć tego opisu naprawy wspomagania :(

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem taki interfejs od kolegi bez problemu połączył się z moją micrą ale mam program tylko do diagnostyki silnika i tylko to mogłem skontrolować, Noze ktoś wie jakim programem można diagnozować resztę ABS , poduszki i to nieszczęsne wspomaganie.

 

Nie mogę nigdzie znaleźć tego opisu naprawy wspomagania :(

http://forum.nissank...783#entry787783 może to

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/75593-pytanko/page__p__794352?do=findComment&comment=794352

Edytowane przez hydros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika który ma komputer ale nie udało mu się połączyć ze wspomaganiem. Nie wiem co to za cudowne auto do którego nie ma oprogramowania. Szukam może inny warsztat będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karramba52

www.250kmh.pl/index.php/nissan-micra-k12-japonski-sposob-na-korki/

 

witam. Powyzej jest link do artykulu o mikrze K12. Autor pisze w nim m.in. że wspomaganie w tym modelu jest elektryczne... bywają z nim problemy i jest droższe w naprawie (silnik elektryczny). Wiec poszukaj kogoś kto faktycznie sie zna na mechanice tych modelów, bo może być tak że szukasz niepotrzebnie kodów błedów...

pozdrawiam, powodzenia i daj znac jak sie dowiesz co bylo nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wykasować błędy i wspomaganie w moim przypadku ruszyło i od kilku dni nic się nie dzieje wszystko działa bezproblemowo. Niestety mało który warsztat posiada odpowiedni sprzęt żeby to zrobić. Nie wiem czy to kwestia interfejsu czy oprograwania i chyba się tego nie dowiem bo to pilnie strzeżona tajemnica. Grunt, że naprawione i żona może znów jeździć autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO bo obdzwoniłem kilka wrsztatów i mimo że mieli komputer nie mieli ochoty się tym zajmować. Żona bardzo lubi swoją micrę ale mnie przygoda ze wspomaganiem i z niechęcią mechaników do jej naprawy trochę zniechęciła do tego auta, drugim razem długo zastanawiałbym się czy kupić micrę.

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona bardzo lubi swoją micrę ale mnie przygoda ze wspomaganiem i z niechęcią mechaników do jej naprawy trochę zniechęciła do tego auta, drugim razem długo zastanawiałbym się czy kupić micrę.

Widzisz,z kobietami tak to już jest.Ja córce chciałem kupić jazza,ale córka zakochała się w micrze i "micra albo nic" :D Ogólnie nie jest źle z tym autkiem,miałem kiedyś alfę,to było prawdziwe wyzwanie,ale jakos do dziś wspominam ją z sentymentem.Auto z duszą. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie. Przeczytałem te wątki kilka razy, i jestem co raz bardziej pewny ze jak swieci kontrolka PS w nisanie to jest to temat na 100% awaria wspomaganie koszt kosmos. Tak jak w innych przypadkach kontrolka gasnie po kasacji błędu ale pojawia się i kierownica chodzi jak chodzi, miałem tak w Polonezie. Ostatni jeden elektryk powiedział mi ze to awaria sterownika bo tak swieci na komputerze. Może ktoś mi ostatecznie wyjasni czy faktycznie jest to 100% awaria tak kosztowna. Ewentualnie jak sobie z tym poradziliście regenercja,może używka - Dzięki za odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiałem oryginalne wspomaganie { znalazłem szpeca naprawił za 100 zł } zamontowałem wykasowałem błąd 50 zł i " lata " żona do dziś bez problemu od  września 2013r.  Jeśli pojedziesz do ASO to wydasz fortune , używane wspomaganie od 2005 roku { poprawione } około 300-500 ale podobno trzeba przeprogramować bo nie zgadza się numer sterownika i może ściągać ,brak kalibracji na wprost cena ???? plus demontaż ,montaż . Może są inne opcje ale ja narazie  mam spokój. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...