Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Check engine zimą po odpaleniu na pych w te mroźne dni i noce


slaw-8

Recommended Posts

Witam,

 

Mam następujący problem z moją Micrunią. Po odpaleniu w tych mrozach wszystko było w porządku do momentu następnego odpalenia. Kontroli ładnie się świeciły, lecz rozrusznik nie chciał zakręcić. Po odpaleniu na pych wszystko wróciło do normy lecz zaczęła się świecić wyżej wymieniona kontrolka. Dodam tylko tyle, że silniczek (1,2 16V moc 80 koników) chodzi równiutko, nie przerywa, odpala teraz też dobrze a rozrusznik kręci. Czy ktoś się spotkał może z takim problemem i wie jak go rozwiązać?? Dzięki for all.

Link to comment
Share on other sites

Zrób reset komputera tzn. odłącz na krótko jedną klemę akumulatora. I po tym uruchom silnik - sprawdź czy ponownie zapali się "check"

Link to comment
Share on other sites

Reset zrobiony. Odłączony był na 3 godziny, ale nie pomogło. Może jakieś inne pomysły?? Osobiście się tak zastanawiam czy czasem z rozrządem coś się nie stało. Lub poczekamy aż się zimy skończą i sam się naprawi :)) Dodam tylko, że samochód chodzi poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

Mógł uszkodzić się katalizator,lub lambda.

Link to comment
Share on other sites

Dziś odwiedziłem sprytny warsztacik samochodowy w Bydgoszczy i po podłączeniu do kompa okazało się, że powstały błędy P1126 oraz P1122. Całe szczęście, że to nie rozrząd i inne drogie rzeczy. 3 minuty roboty, błędy pokasowane i jest spokój (koszt 50 zl). Dodam tylko tyle, że w dzisiejszej erze elektroniki pan Waldek i młotek nie pomogą :)) Najlepsze w tym wszystkim jest to, gdyby to się stało w K11 błąd taki nie zostałby wyświetlony no ale cóż serwisy autoryzowane i te nie autoryzowane muszą zarabiać :)) Takie czasy a temat zamknięty. Dzięki za rady.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...