Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak wspomagania


wysockip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

W moim X-ie zabrakło wspomagania, przyjechałem do domu postawiłem auto za trzy godziny ruszyłem i nie było wspomagania, oczywiście autam da rade jeździć tylko trochę cieżko kierownica chodzi szczególnie przy parkowaniu, czy ktoś już przerabiał z was ten problem i może pomóc jakąś dobrą radę od czego zacząć aby nie wymienić nagle pół samochodu ??

pozdrawiam

 

A wie ktoś może gdzie jest bezpiecznik od pompy wspomagania układu kierowniczego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest napędzana łańcuchem, więc nie ma bezpiecznika - jedyny element elektryczny w całym systemie to czujnik ciśnienia. Czy pompa wydaje jakieś dźwięki, zwłaszcza przy skręconych kołach? Zakładam, że sprawdziłeś poziom płynu do wspomagania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompe napedza pasek jak we wszystkich chyba autach ze wspomaganiem hydraulicznym moglo zerwac ci pasek mogl zakrzepnac olej mogla tez pasc pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku pomyślałem o pasku. Tyle że X-Trail z dieslem YD22DDTi miał pompę napędzaną łańcuchem rozrządu, zaś benzyna miała "normalny" napęd paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

problem udało mi się naprawić wróciłem właśnie od mechanika, okazało sie że pękł wężyk tuż przy samej pompie, caly olej ze wspomaganie wyleciał, mechanik mówił że mam szczęście że pompa się nie zatarła bo tak jak pisaliście jest napędzana łańcuchem i jakby się zatarła to by staneła a szkody byłyby bardzo duże w silniku, łacznie z urwaniem łańcucha, ja przejechałem na niesprawnej pompie jakieś 50 km. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...