Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koniec automatycznej skrzyni?


Gość maciek001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek001

Witajcie,

 

Moja zona jeżdzi Primerą z automatyczna skrzynia biegów. Do nastania mrozów wszystko było wzorowo, naprawde byłem zaskoczony płynnoscia przerzucania biegów. Niestety kilka dni temu przez pierwsze 5 km jazdy auto jechało z predkościa ok. 40 km na godzinę i wysokimi obrotami silnika. Nie chciało wrzucic na wyśzy bieg. Potem sytuacja poprawiła się i przez kilka dni było ok. Dzisiaj znowu ta sama historia, zona pedzi 40 wyprzedzaja ja autobusy i skutery a silnik meczy sie na wysokich obrotach. Wyższe biegi nie chca wskoczyć. Zapomniałem jej powiedzieć, zeby sprawdziła czy "tiptronic" działa.

 

Dane do śledztwa:

 

autko ma na liczniku ok 190 tys. km. Pochodzi ze Szwajcarii ok 50 tys. km przejechało w Polsce, z czego ok 20 przez nas.

Sytuacja wystapiła w czasie najsilniejszych mrozów, mimo,że dzisiaj tylko - 13 znowu pojawił się ten problem. Olej w skrzyni biegów jest. Sprzedawca zapewniał, że wymienił olej w skrzyni biegów ale na ATF Dextron 3.

 

Tak więc jestem troche podłamany, nie wiem czy to mróz, czy też wina nieoryginalnego oleju spowodowała, że auto zaczyna szwankować. Niestety musze się chyba liczyc z jakąś naprawą i to hmmm co najgorsze kosztowną. Z uwagi, na fakt, że moja zona może jeżdzic tylko autoamtem nie wchodzą w gre przekładki manuala :(

 

Prosba do Was, mieliście jakieś podobne przypadki? coś podpowiecie? macie jakich sprawdzonych i zaufanych fachowców znających się na diagnozie i naprawie skrzyń automatycznych ( najchętniej w okolicach trasy Warszawa - Lublin). Może kilka słow otuchy? ;)

 

Dziękuje i pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam podobnie z brakiem wyższych biegów podczas porannej jazdy w minusowych temperaturach tej zimy. Obwiniam za to zgęstniały olej w skrzyni, który jednak musi się troszkę zagrzać. Myślę, że w twoim wypadku będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy problem ze skrzynią CVT - prawdopodobnie siada silniczek krokowy skrzyni biegów - poszukaj o tym na forum, było nieraz.

Powinien też się pojawić błąd numer P1777 P1778.

Poza tym ta skrzynia nie ma biegów - to jest CVT. Objaw tej awarii jest taki że jest zablokowana na pozycji zerowej (najniższej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek001

Hej,

 

Autko kupiłem w grudniu 2010, więc ubiegła zima była także bardzo sroga i tego problemu nie było. W instrukcji napisane jest, że zima moga wystapić problemy ale z "tiptronicem" do czasu rozgrzania silnika. Wyczytałem przed chwilą jakąś poradę w necie dla nas :) Rozgrzać autko w pozycji N, potem przed ruszeniem przerzucić na D z wciśniętym hamulcem i w zalezności od mrozu poczekać z minute lub dwie. Dopiero wtedy ruszyć. Taki zabieg ma na celu uruchomienie i "rozruszanie" skrzyni a także jej przesmarowanie.

Troche mnie pocieszyłeś :)

Na jakim oleju w skrzyni jeżdzisz, wymieniałes go już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wymieniałem, ale nie wiem czy to będzie olej także w twoim wypadku, chociaż mi też w tamtym roku ładnie przerzucał. Ja mam starego automata (4 biegi). Poczekaj do wiekszych temperatur albo wsadź go do ciepłego na noc i wtedy zobaczysz jak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem tak samo przy mrozach powyzej -20 stopni. Po przejechaniu krotkiego odcinka wszystko wraca do normy. Najwidoczniej olej gestnieje na tyle ze skrzynia przelacza się jakby w tryb DS. A olej mam wymieniony na NS-1 z serwisu i przed wymiana tez miałem takie objawy. U mnie auto stoi pod blokiem wiec przy duzych mrozach dobrze je przewiewa:)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek001

Hej,

 

Co do oleju to ja nic nie wlewałem.... autko kupiłem żonie w grudniu 2010 r. Poprzednik powiedział mi, że olej w skrzyni automatycznej wymienił na Dextron i tyle. Chciałem wymienic olej i w serwisie w Lublinie powiedzieli mi ponad 2 tys zł!!! (jakas dynamiczna wymina, póżniej podpięcie pod komputer i ustawianie czegoś)Troche więc ochłonąłem, tak czy inaczej rozważam w dlaszym ciągu wymianę oleju. Tak jak większośc stoje przed dylematem bo w instrukcji piszą, że może być Dextron a na masce naklejka "Only fliud cvt" etc. W ubiegłym roku moja żona sie nie skarżyła, że jej silnik wyje i się meczy :) Fakt, że jeżdziła okazjonalnie a w tym roku codziennie.

Tak czy inaczej gdy mrozy zelżały auto jezdzi normalnie. W czasie najniższych temperatur zasugerowałem jej aby, przed ruszeniem wrzuciła na D i poczekała ze 30 sekund. Tak robiła ale nie wiem czy to dobry pomysł bo po wrzuceniu autko szarpnęło a potem silnik pracował pod znacznym obciążeniem a ż mi go było szkoda ;). Ale skrzynia po tym zabiegu prezrzucała aż miło.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Standardowy problem ze skrzynią CVT - prawdopodobnie siada silniczek krokowy skrzyni biegów - poszukaj o tym na forum, było nieraz.

Powinien też się pojawić błąd numer P1777 P1778.

Poza tym ta skrzynia nie ma biegów - to jest CVT. Objaw tej awarii jest taki że jest zablokowana na pozycji zerowej (najniższej).

 

Czy odczytywanie tych kodów przebiega tak jak odczytywanie kodów silnika czy jest jakaś specjalna procedura? Chodzi mi o metodę na spinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi raz pojawił się u mnie ten sam objaw. Skrzynia blokuje się w pozycji zerowej. Po ponownym uruchomieniu silnika problem znika. Odczytałem kody metodą na spinacz i za każdym razem wychodził kod 0325 czyli czujnik spalania stukowego. Innych błędów nie było. Co ciekawe, przy odczytywaniu kodów testerem Vscan żadnych kodów nie było. Czym to może być spowodowane? Kończy się silniczek krokowy w skrzyni? Może być tak, że błędy tego silniczka nie wyskoczą? Czy może czujnik spalania stukowego ma taki wpływ na skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

olej w skrzyni CVT musi być NS-1 albo jego odpowiednik( tak jest napisane w instrukcji), jedynym znanym mi odpowiednikiem jest RAVENOL w szarej- srebrnej butelce (w złotej jest to odpowiednikiem NS-2). Co ważne wszystkie ATF'y maja kolor czerwony i są gęste, a NS-1 i Ravenol maja kolor żółty i są dużo rzadsze, NS-1 w serwisie kosztuje cos koło 700 zl za 5 litrów, a za Ravenol 200zl chyba płaciłem rok temu na allegro, także jeżeli ktoś ma zalany ATF to niech jak najszybciej zmienia bo podobno można zepsuć skrzynie, należy tez pamiętać o filtrze, koszt cos koło 100zl. Wymiana dynamiczna w Polsce podobno nie jest robiona, tzn mówią ze wymieniają dynamicznie a wymieniają i tak statycznie bo nie maja sprzętu, chyba ze cos się zmieniło, wymianę statyczna może sobie zrobić każdy, na dobra sprawę nawet na podnośniku, chociaż filtr wyjmuje się dużo łatwiej z kanału  :P komputer natomiast jest potrzebny tylko do wykasowania/ustawienia w komputerze ze olej w skrzyni był wymieniany, także na dobra sprawę wystarczy kartka papieru i jakiś długopis zamiast komputera :) to chyba wszystko, jak cos źle napisałem proszę mnie poprawiać

 

edit

 

małe sprostowanie RAVENOL wprowadził zmiany w kolorach butelek i NS-1 jest w złotej teraz, link do strony producenta http://www.ravenol.pl/plyny-atf-do-przekladni-automatycznych/25-ravenol-fluid-cvt.html

Edytowane przez wiktorbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Witajcie,

Mam problem ze skrzynią CVT Primera 2000r.

Mieszkam w Anglii i stad problem, w serwisie Nissana od razu zaznaczyli że w tak starym aucie naprawa skrzyni będzie bardzo kosztowna.

Po awarii silniczka krokowego, objawy tylko jedynka i następnie kontrolka Engine check, kupiłem takowy w Midparts, dodatkowo Ravenol CVT Fluid, miejscowi polscy mechanicy wymienili wszystko wczoraj ale...

Niestety biegi są jakby w połowie, po przełączeniu dźwigni w "manual" pokazuje tylko D3, wczoraj raz mignęło mi D4, ale manualne przełączanie nic nie daje.

 

Dziś podjechalem do nich ale po podłączeniu do komputera, nadal nic nie pokazuje, że są jakoweś błędy.

Czy macie może jakieś sugestie, co z tym fantem mogę zrobić?

 

Pozdrawiam,

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy jakiej prędkości próbowałeś wbić D4? 

Bo generalnie to sterownik skrzyni nie pozwala wrzucać wyższych przełożeń przy zbyt niskiej prędkości? W trybie manualnym sam "redukuje" na niższe w przypadku gdy zmniejsza się prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy jakiej prędkości próbowałeś wbić D4?

Bo generalnie to sterownik skrzyni nie pozwala wrzucać wyższych przełożeń przy zbyt niskiej prędkości? W trybie manualnym sam "redukuje" na niższe w przypadku gdy zmniejsza się prędkość.

Cóż, po odbiciu do ok. 120 km/h i ok 6000 obrotów, zrezygnowałem by mi silnik nie odleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w trybie automatycznym działa normalnie? i tylko w trybie manualnym jest problem? 

 

Czy ogólnie jest problem? 

 

Jakie dokładnie błędy wcześniej wyskoczyły? - jakie numery błędów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...