Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] poważny problem z silnikiem ! POMOCY !


Gość wega67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem.

 

Pod odpaleniu na zimnym silniku wszystko chodzi, do puki przy dojeżdżaniu do np skrzyżowania nie zrzucę biegu na luz, wtedy silnik gaśnie.

 

To samo jest jak stoi na luzie obroty strasznie falują, w zakresie od 1000 do tych 100 aż przygasa silnik, lub jak to częściej bywa po prostu gaśnie :(

 

Co może być tego powodem ?

 

Przepływomierz był ostatnio wymieniany, dolot dzisiaj rozebrałem do czyszczenia, przepustnica jeszcze czysta jest w środku, polecacie wyjąć ją i wyczyścić po tych 241tys km ?

 

Nie trzyma jakby to powiedzieć "wolnych obrotów" stało się to dosłownie nagle, odpaliłem i zgasła, po czym znów podjąłem próbę która ponownie okazała się porażką. Samochód aktualnie stoi ze względu, że nie da się nim już normalnie jeździć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi pomierzyć przepływkę, do tego czyszczenie przepustnicy i krokowca, \

 

a tak się dzieje tylko na zimnym?? sprawdź czy nie urwał albo zluzował się przewód od czujnika temperatury,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kfiatekk1

Dzisiaj pojawił się w mojej Almerce (1.8, 2001, bez LPG) podobny problem. Auto odpala bez problemu na zimnym silniku, jednak po 10minutach jazdy zaczyna gasnąć na wolnych obrotach (hamowanie, skrzyżowania, itp.). Ponowne odpalenie bez dociśnięcia gazu jest niemożliwe - samochód gaśnie i zapalają się kontrolki akumulatora->ciśnienia oleju->check engine (jedna po drugiej, nie wszystkie na raz). Podłączałem pod komputer (ELM 327) - nie było żadnych błędów.

 

Jakieś 2 miesiące temu czyściłem przepustnicę i krokowca, więc nie sądzę, żeby to było przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo :( wezmę wyczyszczę przepustnicę i zobaczymy jak będzie to działać :) przepływki mam jeszcze 3 sztuki sprawne, jutro pójdę podłączyć kolejną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może byc wiele ,ale może to być niestety rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zastanawiałem się nad rozrządem, myślałem że dojedzie do stycznia (pozbycie się almery) bez tych niepotrzebnych wydatków, zobaczym jutro jak zmontuje wszystko czy będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kfiatekk1

przepływki mam jeszcze 3 sztuki sprawne, jutro pójdę podłączyć kolejną sztukę.

 

Daj znać, czy podmiana przepływki rozwiązała problem. ;]

 

W moim przypadku pomogła wymiana świec + czyszczenie przepustnicy.

Almera przestała gasnąć na ciepłym silniku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...