Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tutystyczna podróż 4x4 po Rumunii - Zaproszenie -


Gość dominik3000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominik3000

IMG_5286.JPG

 

Witam serdecznie

 

Skaczę troszkę po forach i mam nadzieje że tu nie przeszkadzam

 

Robię od kilku lat wypady 4x4 do Rumunii i szukam chętnych ekip lubiących pojeździć,pozwiedzać. Są to wyjazdy z charakterze turystyki 4x4 ,a więc nie potrzeba wielkiego przygotowania i umiejetności. Wystarcza seryjna terenówka na przyzwoitych oponach. Nie ma mowy o topieniu aut po lusterka ,nieszczanie, Jeździmy grupka spokojnie turystycznie z elementami offroad po bezdrożach. Cerkwie,Klasztory Maramureszu i Bukowiny, góry,jeziora,zapory,przełęcze,jaskinie Transylwanii Piekne widokowe trasy

 

Jak nie przeszkadza Ci brak ciepłej wody

brak obiadków o godz. 13

Lubisz jeździć robić fotki

To daj znać

 

Spanie biwakowe w większości za darmo (wyjazd trwa tydzień) terminy do ustalenia od czerwca

 

Oczywiści pojazdy nie tylko Nissan

 

Dominik

 

ddss@onet.pl

 

 

IMG_6016.JPGIMG_6487.JPG

 

P6161060.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj poszło by tego zeby tam tylko dojechać. a Ile wogóle kosztuje taki wyjazd? Bierzesz cos za organizacje czy to taka luzna wyprawa :) ? Myśle nad taka wyprawa w tamte strony ale raczej nie terrano bo z torbami bym poszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie jakie koszty udziału w wyjeździe ? Jade do Rumuni w długi weekend majowy turystycznie i ciekawi mnie ile Firma bierze za opiekę podczas takiego wyjazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik3000

Witajcie

Miałem już Terrano ON ze mną na wyjeździe.Koszt paliwa na odległość max.2500-3000 km od małopolski zaczynając i na niej kończąc

 

Ja pojadę nie Terrano ale też ON

 

 

Dlaczego tydzień ?

 

łatwiej kogoś znaleźć na tydzień

koszty też mniejsze

W tydzień można fajnie zrobić pętle i przekrojowo zobaczyć Rumunię , a jest piękna

Ceny takie jak u nas jeśli chodzi o żywność i paliwo czasem kilka procent taniej .

Noclegi w większości za darmo

 

Jak ktoś chce dłużej zawsze może na koniec nie wracać tylko zostać gdzieś w górach.podjechać nad może Czarne czy jakoś tak :)

 

Do Rumunii nie jest daleko .Wyjazd wczas rano z Wadowic popołudnie Rumunia Kawałek do granicy ,wąska Słowacja , kawałek Węgrami i już.

 

Nie potrzeba paszportów wystarcza dowód osobisty .

 

Wyjazd łatwy i turystyczna ale dla pojazdów 4x4 z tym że nie potrzeba super uzbrojeń. Terenu trochę będzie przejazdów przez góry ,wąwozy, przełęcze ,ale tak aby każdy wrócił całym autkiem. Bez pośpiechu i rywalizacji.

 

Będzie bardzo widokowo ale będą też zabytki i miejsca kultu. Cerkwie Maramureszu , Klasztory Bukowiny , polskie wsie na Bukowinie , Transylvania (Siedmiogród) Starówka miasta Draculi , jaskinie płaskowyżu Padis i gór Bihorskich , mnóstwo wioseczek i osad Rumuńskich i Romskich . Obowiązkowa dla będących po raz pierwszy Transfogaraska oraz Transalpina DN 67c i wiele innych drobiazgów .

 

 

Tutaj troszkę fotek z wyjazdu :

https://plus.google....871696811137185

 

Terminy od czerwca

Moim zdaniem wcześniej nie ma sensu jeśli chce się zobaczyć drogi te najwyżej położone . Po prostu nie będą jeszcze przejezdne (np.Trasa Transfogaraska pomimo ze asfaltowanieczynna na 100 % w maju i nie zawsze w czerwcu)

 

Ekipy które czekają na typową przeprawówkę będą niezadowolone . Nie będziemy siedzieć w strumyku po 2 dni i zdobywać kilkuset metrowego podjazdu pół dnia. To będzie turystyka 4x4 z jazdami po asfaltach (trzeba się sprawnie i szybko przetoczyć w inny ciekawy region) oraz wielokrotne zjazdy poza drogi . Zawsze znajdzie się też trochę czasu jakby ktoś jednak chciał spróbować swoich sił w jakiejś dziurze czy rzece :)

 

Największym kosztem jest paliwo 3000 km

wpisowe za mój wysiłek i przyjemność 850 PLN

spania sporo za dormo lub coś taniego po drodze ( noclegi aranżowane na bieżąco) , nie ma wyznaczonych w większości dziennych przejazdów. Czuwam tylko aby nie szło nam za szybko lub za bardzo powoli

Jedzenie głównie biwakowo butla itp. Zakupy w spożywczakach po drodze. Restauracje i zajazdy na życzenie grupy

 

Wiadomo za darmo nie da się objechać ,ale koszty nie są jakieś strasznie powalające .Żyje się i pracuje i trzeba mieć jakieś przyjemności. Wszystko mozna stracić ,ale tego co przeżyjemy i zobaczymy nikt nam nie odbierze. Terminy można poustalać z zainteresowanymi poza lipcem, bo jestem na wyprawie dalszej trochę (Kosovo & Albania) i wracam ok 20 lipca , a jazdę na początku miesiąca .

 

Nie jestem firmą jestem osobą prywatną i pasjonatem tamtego regionu.

 

Nie każdy ma wiedzę i umiejętności w wymyśleniu trasy. W zwykłych przewodnikach nie ma opisanych miejsc dla turystyki 4x4 Nowicjusz który siada do komputera nie wie nawet czego szukać i co warto zobaczyć.

Nie każdy tez ma czas siedzieć nad mapami,relacjami z wyjazdów na forach żeby coś przygotować. Ja mam lubię to oczywiście w regionie bywałem i trochę wyjazdów nie tylko po Rumunii mam i to w bałkański region Rumunia, Bułgaria,Serbia,Czarnogóra,Macedonia, Bośnia i Hercegowina ,Albania i dołączy wkrótce Kosovo

 

 

Pytać jak są pytania. Można pisać na priv dzwonić

 

ddss@onet.pl

509-440-850

 

 

Pozdrawiam Dominik

Edytowane przez dominik3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość dominik3000

Czy do Czarogóry też zamierzasz organizować wypad?

 

Nie.

 

Jak potrzeba to znam kogoś co robi Bałkany ,ale bardziej Albanię przez Czarnogórę,oraz Kosovo i troszkę Czarnogóry i troszkę Albanii

W lipcu z nim jadę do Kosova + trochę Albanii północnej ,a ponadto w Albanii bywałem w poprzednich latach

 

Czarnogóra jest malutka i grzech nie wjechać do Albanii przynajmniej północnej . To już zupełnie inny kraj nie zepsuty wprawami unijnymi.

Góry przeklęte , Theth , Valbona , Tropoja piękna północ Albańska

 

Witam

 

Wczoraj ustaliłem że wyjazd mógłby wystartować w sobotę 16 czerwca i trwać do następnego weekendu.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt.

 

Dominik

tel: 509-440-850

e-mail: ddss@onet.pl

 

Zapraszam

 

 

 

Czerwiec się zbliża

61wakacje.gif

Edytowane przez dominik3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...