Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło, problem z prawie nowym-> ślizga


Mateusz_87

Recommended Posts

Witam

Posiadam nissana Pathfindera(Amerykańska wersja Terrano 1) z roku 1992 z silnikiem 3.0 w manualnej skrzyni biegów z napędem na 4 koła,

Problem dotyczy sprzęgła,

Ślizgające sprzęgło wymieniłem jakieś 10 tys km temu, wymieniane sprzęgło wyglądało nie najgorzej nie było przypalone (Na oko nawet fachowca wyglądało na takie które ślizgać nie powinno, dlatego do innego fachowca skrzynie zawiozłem żeby sprawdził, niby wymienił jakieś łożyska ale nic innego nie znalazł) Po wymianie te 10 tys było ok przez ten czas w żaden sposób nie przypaliłem sprzęgła nigdy nie zaśmierdziało czy coś; już po wymianie "brało" dopiero przy samym końcu wycisku sprzęgła(mimo że nowe) no i teraz w zimie zaczęło ciągnąć od nowa, poza tym zauważyłem że przy zimnym silniku na luzie po odpuszczeniu sprzęgła obroty spadają i samochód chce delikatnie ruszać, jak się trochę rozgrzeje to objaw mija.

Za wymianę wraz z sprzęgłem zabuliłem dosyć sporo, kupiłem sprzęgło kompletne Sachs, To było z roku temu(również w zimie), a sprzęgła się co rok raczej nie wymienia tym bardziej w terenówkach gdzie koszt wymiany jest takie drogie (Za samą wymianę a pytałem wielu mechaników zapłaciłem 700zł, sprzęgło drugie tyle)

Bardzo proszę o poradę co może być przyczyną i jak to naprawić.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jakie jest sterowanie sprzęgła? Linka czy hydraulika?

Link to comment
Share on other sites

Na 99% hydraulika. Przez jakiś czas był problem że nie chciał pedał wybijać do góry tylko czasem trzeba było nogą sobie wyciągnąć ale to kilka razy się zdarzyło jeszcze przed wymianą i ustało.

Link to comment
Share on other sites

odpowietrz układ w takim razie. i daj znać czy przyniosło odpowiedni rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Co prawda nie rozumiem, co to znaczy ciągnące sprzęgło, ale z tego co piszesz wynika, że jest źle ustawione. Przy cakłowitym wciśnięciu sprzęgła auto nie powinno ruszać z miejsca. U ciebie ruszało, więc używając go w takim stanie można doprowadzić do przyspieszonego zużycia .

A odpowietrzenie układu - to podstawowe co powinieneś na samym początku zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Okazało się że coś tam jest nie tego z długością, trzeba było coś skrócić przy dźwigni czy coś takiego, Ale na szczęście nic poważnego, sprzęgło "bierze" nadal wysoko ale teraz już przynajmniej nie ślizga.

A auto ruszało na luzie po spuszczeniu sprzęgła na zimnym silniku(na mrozie) z powodu strasznie gęstniejącego oleju w skrzyni, zmieniłem olej i już problemu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Witam jak domniemywam chodziło ci o wysprzęglik , a dokładnie o jego bolec . Jeżeli już to robiono w twoim autku to pomału zacznij się rozglądać za nowym , nie długo wytrzyma (miałem tak w patrolu )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...