Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

głosna praca silnika


Gość lukas15925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas15925

Witam

Od paru miesiecy mam problem z moja micra k11 1.0 16 v 95r. a chodzi o prace silnika ktora mnie niepokoi dlatego ze jak go zapale rano i silnik chodzi na ssaniu wszystko jest ok silnik cichutko pracuje natomiast jak sie juz rozgrzeje to silnik zaczyna glosno chodzic praca przypomina ropniaka:( dodam ze dzwiek wydobywa sie od strony łancucha ale watpie zeby to byla jego wina poniewaz jak by byl to łancuch to caly czas by chodzil głosno przynajmniej tak mi sie wydaje, a ten dzwiek jest dopiero jak silnik sie rozgrzeje prosze bardzo o pomoc z gory dzieki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak bardzo jest wysunięty napinacz łańcucha. To może być rozrząd... na ssaniu nabije do niego olej gęsty a potem jak juz się zagrzeje to ucieka...jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas15925

przebieg to 130 tys km jest autentyczny poniewaz samochod jest w rodzinie od nowosci. a mozesz mi wytlumaczyc jak chlopu w pou jak mam zobaczyc jak bardzo jest wysuniety ten napinacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokrywe zaworów to ten element przez który wkręca się swiece i do którego wchodzą kable i jak bedziesz patrzał od boku to p lewej stronie bedzie napinacz jak popatrzysz w dół tak jak łańcuch idzie. Zrób mu zdjęcie i wklej tutaj to ci powiem wtedy czy jest bardzo wysunięty czy jeszcze ok.czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ssaniu ma podwyzszone obroty tak?

i dlatego nie słychać bo jest większe ciśnienie oleju.

a na wolnych obrotach wiadomo, i olej żadszy ale i ciśnienie mniejsze.

Zrób fote i daj tu i się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas15925

Przy probie odkrecenia pokrywy zaworów odkryłem ze jedna z swiec nie da sie odkrecic klucz sie slizga macie pomysl jak to rozwiazac??? jak wykrecic ta swiece? a co do zdjcia to wrzuce na tygodniu bo kabla od aparatu nie mam :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas15925

przepraszam ze tak długo to trwało, ale jak już wczesniej pisalem nie mialem kabla do aparatu:) pozdr

http://w427.wrzuta.pl/obraz/5ksz2uVbyFE/dscn1312

http://w427.wrzuta.pl/obraz/96gyVOZPBGu/dscn1309

http://w427.wrzuta.pl/obraz/aL6Yrfivh3g/dscn1313

Edytowane przez lukas15925
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanikadam a mozesz mi powiedziec po czym to rozpoznałes ? bo niedługo sam chciałem rozebrac pokrywe i chciałbym sie dowiedziec na co zwrocic uwage. bo na tych fotkach to ani nie widac napinacza zabardzo ani nic szczegolnego. troche widac ten gorny napinacz ale nie widac aby byl zdarty

Edytowane przez bolo1005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas15925

po czym to poznajesz ze do roboty?? rozrzad byl robiony niedawno ale nie pamietam czy zaraz po wymianie zaczał tak głosno na cieplym pracowac

Edytowane przez lukas15925
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam że średnio ze 2 razy w tygodniu takie rzeczy ogladam i z doświadczenia. fotki mało wyrażne i słabej rozdzielczości widać to po wysunięciu napinacza górnego ślizgu.gdybyś jeszcze zdią boczną pokrywe i zrobił zdjęcie samego napinacza to było by super.

Edytowane przez mechanikadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylikon

 

Jak to zweryfikujemy to Ci podeśle prosedury wymiany to zobaczysz czy bedziesz się czól na siłach ewentualnie wymienić...tyle ze po angielsku...ale obrazkowo jest pięknie napisane:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Z Waszej rozmowy wynika, że muszę wymienić łańcuch, bo mój Brokuł ma już prawie 240tysi a poprzednik niewiem czy wymieniał w ogóle. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej kupić gdzieś silnika z mniejszym przebiegiem bo będzie taniej niż wyrzucić 900-1000złociszy za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli twój motor poza rozrządem nie ma innych problemów to radze zrobić tylko rozrząd.

1. nie wiesz co jest w nowym silniku

2. zazwyczaj jest tak ż jak ktoś chce przyoszczędzić to potem jest lipa.

ile dasz za nowy silnik z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć i się nie przejmować... łańcuchy nie pękają i nie przeskakują... ja osobiście takiego przypadku nie spotkałem, a ojciec ma warsztat już 30 lat. Pasek - owszem, ale łańcuch. Będzie dzwonił, ale to wszystko.

 

No i jak piszesz... rozrząd to minimum 1000 PLN (tanio Ci to powiedzieli jak na mój gust). Czy powiedział ten mechanik, że pompę oleju też należy wymienić...? Spotkałem się już sporo razy, z opinią, że wystarczyła wymiana pompy oleju, i rozrząd przestawał dzwonić. Po prostu zużyta pompa oleju, na wolnych obrotach nie podaje już odpowiedniego ciśnienia, więc łańcuch nie jest odpowiednio napięty i dzwoni o obudowę.

 

P.S. Ja mam już takie zboczenie, że nasłuchuję każdej stojącej w korku Micry - wszystkie nie, ale 80% dzwoni jak moja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć i się nie przejmować... łańcuchy nie pękają i nie przeskakują... ja osobiście takiego przypadku nie spotkałem, a ojciec ma warsztat już 30 lat. Pasek - owszem, ale łańcuch.

To byś się zdziwił może nie micra ale 2.0dci w QQ ostatnio miałem remont głowy po pęknięciu łańcucha ale nie dzwonił. wada materiałowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze się przyznam, że dieslami się nie zajmowaliśmy praktycznie nigdy - jedynie na własne potrzeby. Faktem jest, że w silnikach diesla, siły jakie działają na całość - nie tylko rozrząd - to wartości dużo większe niż w silnikach benzynowych.

 

P.S. Jest to mimo wszystko, i tak pierwszy przypadek, z jakim się spotkałem (zerwanie łańcucha rozrządu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

sylikon

 

Jak to zweryfikujemy to Ci podeśle prosedury wymiany to zobaczysz czy bedziesz się czól na siłach ewentualnie wymienić...tyle ze po angielsku...ale obrazkowo jest pięknie napisane:P

 

Czy można prosić o tę procedurę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...