Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło, problem z prawie nowym-> ślizga


Guest Mateusz_87

Recommended Posts

Guest Mateusz_87

Witam

Posiadam nissana Pathfindera(Amerykański bliźniak Terrano 1) z roku 92 z silnikiem 3.0 w manualnej skrzyni biegów z napędem na 4 koła,

Problem dotyczy sprzęgła,

Ciągnące sprzęgło wymieniłem jakieś 10 tys km temu, wymieniane sprzęgło wyglądało nie najgorzej nie było przypalone (Na oko nawet fachowca wyglądało na takie które ciągnąć nie powinno, dlatego do innego fachowca skrzynie zawiozłem żeby sprawdził, niby wymienił jakieś łożyska ale nic innego nie znalazł) Po wymianie te 10 tys było ok przez ten czas w żaden sposób nie przypaliłem sprzęgła nigdy nie zaśmierdziało czy coś; już po wymianie "brało" dopiero przy samym końcu wycisku sprzęgła(mimo że nowe) no i teraz w zimie zaczęło ciągnąć od nowa, poza tym zauważyłem że przy zimnym silniku na luzie po odpuszczeniu sprzęgła obroty spadają i samochód chce delikatnie ruszać, jak się trochę rozgrzeje to objaw mija.

Za wymianę wraz z sprzęgłem zabuliłem dosyć sporo, kupiłem sprzęgło kompletne Sachs, To było z roku temu(również w zimie), a sprzęgła się co rok raczej nie wymienia tym bardziej w terenówkach gdzie koszt wymiany jest taki drogi (Za samą wymianę a pytałem wielu mechaników zapłaciłem 700zł, sprzęgło drugie tyle)

Bardzo proszę o poradę co może być przyczyną i jak to naprawić.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

skoro wymieniłeś kompletne (tarcza, docisk, łożysko oporowe) sprzęgło i objaw dalej nie minął to dziwne rzeczy się dzieją. Jak mechanik oglądał skrzynie sprawdzał łapę od wysprzęglika? może jest lekko przekrzywiona... może też wysprzęglik (pompka sprzęgła) sam w sobie już przepuszcza. Na początek proponuję Ci wymień płyn w tym układzie. Jest to najmniejszy koszt i sam to możesz zrobić. Jak nie pomoże daj znać, będziemy myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Co znaczy "ciągnące sprzęgło" ślizga się?może rozwarstwiony wewnętrznie elastyczny przewód, a jeżeli auto chce jechać na zimnym i oczywiście bez wrzuconego biegu to winny jest olej w skrzyni, jaki ci zalali? Mój stoi pod chmórką i też ma taki objaw że ciągnie na luzie ale przy niskich temperaturach i tylko przez pare sekund dopóki nie rozrzuci oleju w skrzyni

Link to comment
Share on other sites

Guest Mateusz_87

Witam

Okazało się że coś tam jest nie tego z długością, trzeba było coś skrócić przy dźwigni czy coś takiego, Ale na szczęście nic poważnego, sprzęgło "bierze" nadal wysoko ale teraz już przynajmniej nie ślizga.

A auto ruszało na luzie po spuszczeniu sprzęgła na zimnym silniku(na mrozie) z powodu strasznie gęstniejącego oleju w skrzyni, zmieniłem olej i już problemu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...