Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida 1.6 ( HR16DE ) - jaka LPG, jeśli w ogóle?


Gość Voidlisk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Voidlisk

Witam,

 

Noszę się z zamiarem zamontowania instalacji LPG do swojej Tiidy 1.6 (model silnika HR16DE), jednak zarówno warsztaty jak i przedstawiciel firmy Stag odradzają montaż gazu w tym samochodzie. Chodzi tu o niefortunnie umieszczony katalizator, przy którym sonda lambda podobno przekazuje przekłamane informacje do komputera, w konsekwencji komplikując życie lub skracając żywotność katalizatora. W sieci też znalazłem mieszane opinie, ale o tym modelu w Tiidzie jest ich mało, więc zwracam się do Was - co sądzicie?

 

Instalacja przy moim przebiegu zwróciła by się po ok. roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Witam,

Mi montował instalację rekomendowany warsztat Staga - Stag 4 + Hana 2000 + Zavoli Zeta N. Przebieg na gazie w chwili obecnej ok 5 tys. Póki co na gazie chodzi lepiej niż na benzynie... ale już walczę z tym z pomocą kolegów z forum. Nie jest tutaj winna sonda lambda. Też słyszałem że BRC nie zaleca montażu LPG właśnie przez wzgląd na katalizator. Jednak w Qashqai z tym silnikiem montują instalację LPG z powodzeniem. Tam jest silnik lekko zmodyfikowany z innymi wtryskiwaczami, a poza tym to ta sama konstrukcja. Póki co nie mam z LPG problemów i mam nadzieję że tak pozostanie... Możliwe problemy w przyszłości to wypalanie się zaworów wydechowych (mam nadzieję że przy przeglądach co 10 tys. tego uniknę - nie jeżdzić na ubogiej mieszance) oraz problemy z katalizatorem (tutaj się wypowiem jak zrobię conajmniej 60 tys.). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...