Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Błąd P0343


wessu

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

 

Mam ostatnio problem z moja almerą. Wyskakuje mi błąd nr P0343 (Czujnik położenia wału rozrządu - wysoki sygnał wejściowy), ale tylko, gdy jadę na 5 biegu, a obroty osiągają powyżej 3000. Po skasowaniu check się nie włącza do czasu aż znów nie wyjadę na trasę i nie wrzucę piątego biegu i obrotu nie pójdą ponad 3000. Proszę o podpowiedź, jaka może być tego przyczyna? I co z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Zamień miejscami z czujnikiem położenia wału korbowego są takie same,

jak masz padnięty czujnik to pokaze tym razem błąd położenia czujnika wału korbowego i skaczy sie tylko na wymianie czujnika (koszt nowy na allegro ok 150 PLN + wymiana)

Jeśli dalej bedzie tobie wyskakiwał bład położenia czujnika położenia wałka rozrządu to problem nie leży w czujnikach a raczej w rozciagnietym łańcuchu rozrządu a to mozesz sprawdzic podpinając się pod kompa diagnostycznego (odczytujesz pomiar miedzy punktami - miedzy czujnikami)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Wymieniłem czujnik położenia wału, błąd się narazie nie pokazuje. Jednak autu brakuje mocy... znaczy niby jest ok, ale z 3 osobami na pokładzie pod górę ma tragiczne przyspieszenie. Wciśnięcie mocniej gazu powoduje skok obrotów, ale prędkość już nie bardzo chce rosnąć. Co to może być?

Link to comment
Share on other sites

W maju zeszłego roku było czyszczone (falowały obroty iciepły silnik odpałał tylko po wciśnięciu gazu), mechanik twierdzi, że slizga się sprzęgło czy to możliwe?

 

Drugie pytanie, jak powinien być zamontowany dolot powietrza do dołu na bok czy jak? Wiem, że powinien dochodzić do puszki, ale u mnie jej nie ma widocznie poprzedni właściciel usunoł.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...