Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

różnice w filtrach paliwa


Gość mathew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie odnośnie filtra paliwa do p12. Ostatnio przy -24 zamarzł mi filtr i teraz jestem zmuszony go wymienić na nowy bo podobno tak trzeba. le moje pytanie jest takie ze w sklepie znalazłem mnóstwo filtrów do mojego modelu i nie bardzo wiem od czego zależy taka róznica ceny 20 - ok.100zł czy im droższy to bede miał tę pewność ze w przyszłości juz nie zatka go zmarzlina jakaś??

Moje autko to p12 2.2 Di 126KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości, profilaktycznie przed każdą zimą powinno się filtr paliwa wymienić. Przez rok to zatankujesz ....naście razy, chszczonego paliwa, z taniej stacji i niewiadomego pochodzenia. Średnio 40 zł za filtr na rok czasu, to nie wydatek.

Dane samochodziku dopisz do profilu, bo zginą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej.

 

Pytanko mam o rodzaj filtra paliwa ...

Mógł by ktoś doradzić jakiś inny niż standardowy filtr paliwa do Primery p12 2,2 126km

Jakieś filtry mikronowe ? Chodzi mi o to żeby " dokładniej przefiltrować" paliwo.

Wymieniłem wtryski i chciał bym je bardziej " zabezpieczyć" przed syfem z ropy bo to. jest taka opcja?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj regularnie co 60000km i tankuj tylko dobre paliwo na sprawdzonych stacjach.

Lub wymieniaj co roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...