Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Silnik odpala, po zgaszeniu nie można odpalić, po dłuższy czasie np. 30 min znów odpala.


RafałM

Recommended Posts

Wymieniłem silnik w 1,9 dci cały osprzęt przełożyłem ze swojego oprócz wtrysków. Silnik odpala, po zgaszeniu juz nie można odpalić, rozrusznik kręci zaskakuje silnik ale gaśnie po dłuższej chwili znów mozna odpalić. Miał ktoś z was coś takiego miał.

Link to comment
Share on other sites

miałem taki przypadek. okazało się że przyczyna leżała po stronie pompy paliwowej. W dieslu taka usterka jest ewidentnie związana z układem zasilania.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przełożyłem wtryski ze swojego silnika z listwą i dalej to samo.

 

Konkretnie to co w tej pompie mogło ulec uszkodzeniu ? cała czy to wina sterowania?

Proszę o podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Jak odpala to jest dobrze , zmień filtr paliwa na poczatek, z opisu wynika że nie dostaje paliwa, powinna zapalać się pomarańczowa lampka check, sprawdzaj po kolei dojscie paliwa do pompy i wyjscie z pompy na listwę, potem pomyslimy co dalej

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli na zimnym jest ok i odpala to raczej nie bedzie to kewstia filtra...Sprawdzić ciśnienie na szynie...na zimnym i po zagrzaniu. Oczywiście filtr profilaktycznie możesz wymienić bo to jest podstawa przy rozpoczęciu takiej diagnostyki.

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze, że auto po odpaleniu nabiera normalnie temperatury, zbiera się normalnie nie ma spadku mocy, rwie do przodu jak strzała, jest cichutko nic nie puka i nic nie stuka. tylko jak się go zgasi to już lipa nie chce zapalić trzeba odczekać jakiś czas i znów odpala.

 

Sprawa rozwiązana, okazało się że zamienione były dwa wężyki od podciśnienia. Auto sprawne w 100%.Pozdrawiam. Ale filtr paliwa i tak zmienie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...