Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Shift Lock w A/T

maron4x4

Recommended Posts

Witam,

drodzy uzytkownicy Patha, mam pytanie co robi przycisk SHIFT LOCK na skrzyni A/T w Pacie R51? Domyślam się, że to coś blokuje aktualne przełożenie i zatępuje np. pozycję 1, 2, 3 tak jak jest w innych automatach? Mam niby instrukcję obsługi, ale o tym guziczku nie znalazłem ani słowa. Co więcej po wciśnięciu go nie zauważyłem żeby coś się zadziało. Macie jakieś sugestie?

Pod tą klapką jest możliwość odblokowania dźwigni zmiany biegów, ponieważ przy np. braku zasilania / padł akumulator/ dźwignia biegów jest zablokowana i nie można zmienić jej położenia np na.neutral - luz kiedy chciałbyś auto przestawić na pobocze.

Szukaj w rozdziale 5/12 w manualu.

• 1 month later...
  • 2 years later...

Witajcie, przerabiał ktoś ten temat w QQ ? Mnie się właśnie uszkodziło i muszę kluczykiem odblokowywać drążek, gdzie szukać przyczyny ??? Pozdrawiam

Blokada jest elektromagnetyczna sprzężona z pedałem hamulca. Może padł mechanizm zwalniający albo włącznik przy pedale hamulca

Tylko jak rozbroić obudowę lewarka... gdzieś na googlach coś widziałem....

• 2 weeks later...

ja też tak miałem, na drodze musiałem odblokować shifta ... cyrklem (bo dzieciaki miały w tornistrach:-) zdażyło się to chyba ze trzy razy, później padł mi akumulator (jeszcze z usa), po wymianie akumulatora przeszło

do dzisiaj cyrkiel leży w schowku pod ręką.

• 3 months later...

Rozbroiłem wczoraj cały lewarek

Uszkodzony elektromagnes przyciągający element odblokowujący lewarek. Działa bez niego.... muszę spróbować dokupić. .. tylko ten ponowny demontaż

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...