Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Shift Lock w A/T


Gość maron4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maron4x4

Witam,

drodzy uzytkownicy Patha, mam pytanie co robi przycisk SHIFT LOCK na skrzyni A/T w Pacie R51? Domyślam się, że to coś blokuje aktualne przełożenie i zatępuje np. pozycję 1, 2, 3 tak jak jest w innych automatach? Mam niby instrukcję obsługi, ale o tym guziczku nie znalazłem ani słowa. Co więcej po wciśnięciu go nie zauważyłem żeby coś się zadziało. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Pod tą klapką jest możliwość odblokowania dźwigni zmiany biegów, ponieważ przy np. braku zasilania / padł akumulator/ dźwignia biegów jest zablokowana i nie można zmienić jej położenia np na.neutral - luz kiedy chciałbyś auto przestawić na pobocze.

Szukaj w rozdziale 5/12 w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witajcie, przerabiał ktoś ten temat w QQ ? Mnie się właśnie uszkodziło i muszę kluczykiem odblokowywać drążek, gdzie szukać przyczyny ??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest elektromagnetyczna sprzężona z pedałem hamulca. Może padł mechanizm zwalniający albo włącznik przy pedale hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja też tak miałem, na drodze musiałem odblokować shifta ... cyrklem (bo dzieciaki miały w tornistrach:-) zdażyło się to chyba ze trzy razy, później padł mi akumulator (jeszcze z usa), po wymianie akumulatora przeszło

do dzisiaj cyrkiel leży w schowku pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozbroiłem wczoraj cały lewarek

Uszkodzony elektromagnes przyciągający element odblokowujący lewarek. Działa bez niego.... muszę spróbować dokupić. .. tylko ten ponowny demontaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...