Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Zamarzająca odma w Terrano II

cezar1
 Share

Recommended Posts

Od pół roku jestem właścicielem Nisana Terrano II 2,7 TDI i problem jaki mam z nim to zamarzająca odma. Przy dużym mrozie po odpaleniu silnika wywala olej przez miarkę oleju.Może ktoś poradzi co zrobić żeby było ok.Dzięki i pozdrawiam.

Przerabiałem to w zeszłym roku, po prostu trzeba przeczyścić..., sprawa bajecznie prosta.

• 9 months later...

No dobra, ale żeby przeczyścić to trzeba zdejmować pokrywę zaworów i uszczelka do wymiany. Kurcze, tylko spadła temp. i znowu filtr oleju mokry.

No dobra, ale żeby przeczyścić to trzeba zdejmować pokrywę zaworów i uszczelka do wymiany. Kurcze, tylko spadła temp. i znowu filtr oleju mokry.

A, po co????, przecież wszystko jest na wierzchu, chyba że mówimy o czymś innym.

No dobra, pooglądałem sobie silniki na zdjęciach bo nie jestem przy aucie i widzę że rurka z "grzybka" odmy się zdejmuje. Tylko że zastanawiam się gdzie może się gromadzić "masełko"? W tym "grzybku" na pokrywie czy samej rurce. Ale jest na to sposób, zdejmę rurę i obadam jak wygląda jej tajemnicze wnętrze.

No dobra, pooglądałem sobie silniki na zdjęciach bo nie jestem przy aucie i widzę że rurka z "grzybka" odmy się zdejmuje. Tylko że zastanawiam się gdzie może się gromadzić "masełko"? W tym "grzybku" na pokrywie czy samej rurce. Ale jest na to sposób, zdejmę rurę i obadam jak wygląda jej tajemnicze wnętrze.

W moim przypadku zapchane było wszystko....

W płucach!

Sorki, nie mogłem się powstrzymać :D

Już wracamy do poważnych pytań!

Sam z chęcią poznam odpowidź.

w którym miejscu szukać odmy ?

Jutro, jak będę w stanie...., to pójdę na parking i zrobię zdjęcie.

• 1 month later...

A jakie są skutki zamarzniętej odmy i jak to zauważyłeś ??

Prześledź temat z filtrami, ja tam opisałem mój problem.

Do tej pory myślałem że odma to ten "grzybek" na pokrywie klawiatury i rurka odprowadzająca zeń powietrze. Czy jest jeszcze jakaś odma w bloku?

A jakie są skutki zamarzniętej odmy i jak to zauważyłeś ??

Witam

Efekty są bardzo wizualne..., jak u mnie zamarzła odma, to olej z silnika (poprzez wzrost ciśnienia) dostał się do kolektora ssącego, takiego dymu z rury wydechowej jak żyję to jeszcze nie widziałem, zadymiłem całą okolicę, oprócz tego wywaliło olej poprzez bagnet....

• 1 year later...

Witam

Efekty są bardzo wizualne..., jak u mnie zamarzła odma, to olej z silnika (poprzez wzrost ciśnienia) dostał się do kolektora ssącego, takiego dymu z rury wydechowej jak żyję to jeszcze nie widziałem, zadymiłem całą okolicę, oprócz tego wywaliło olej poprzez bagnet....

Podłączę się pod wątek-u mnie w mavericku dość mocno dmucha w korek wlewu oleju-natomiast w odmę bardzo delikatnie-wężyk odmy czysty i suchy-na pracującym silniku ledwie czuć dmuchanie w wąż odmy. Pytanie-czy ten "grzybek" na pokrywie zaworów czyści się z zewnątrz, czy trzeba zrzucić pokrywę zaworów? Pilne! bardzo proszę o odpowiedź-przepraszam, jeśli niedokładnie przeszukałem forum-ale dotychczas odpowiedzi nie znalazłem.

kolego zdejmij pokrywę i przemyj ten grzybek jakimś rozpycholem i przedmuchaj sprężonym powietrzem.odma jest poto aby odprowadzić ciśnienie wytworzone w skrzyni korbowej i dostarczyć je do kolektora a  następnie zostaje spalone wraz z mieszanką paliwową

Grzybek raczej zawsze jest OK , to silnik TDI z interculler trzeba ściągnąć go ( prosta sprawa ) pod nim jest wężyk od grzybka do takiej metalowej kostki i do plastikowej odmy to właśnie tutaj zbiera sie całe zło woda i maż

Jest to stare TD. Jak wspomniałem-wali w korek wlewu oleju-a z odmy prawie nie dmucha. Rozumiem, ze nie istnieje opcja zdjęcia pokrywy grzybka od góry? trzeba zdejmować pokrywę zaworów?

Trza zdąc pokrywę , co do uszczelki spróbuj założyć na starej mi sie udaje i jest ok

oki-dzięki za podpowiedź. Ten silnik nie posiada żadnej innej odmy prawda? 

A powiedzcie proszę-czy u Was też dmucha w korek wlewu oleju? czy zupełnie cicho? wiem, że niektóre auta wykazują taką tendencję, podobno niema się co przejmować-czy to prawda?

odma sprawdzona-wszystko drożne, czyste, hydraulika w moim aucie wygląda rewelacyjnie, widać, ze było dbane o olej.

Pomysły? skąd dmucha? ten typ tak ma?

Dmucha ze starości widocznie w moim niema czegoś takiego jedynie w minimalnym stopniu ale nie zauważalnie