Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odgłos wycia z przodu samochodu


jery112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem od kiedy, ale coraz bardziej słyszę dziwne wycie dobiegające z przodu samochodu. Zaczyna się od prędkosci 80km/h i kończy w granicy 100. Pamiętam że kiedyś przy tych prędkościach słuchałem radia podgłoszonego na "6", a teraz to wycie zagłusza radio. Czy to zimowe opony sprawiają takie wrażenie? Chociaż w poprzednich latach nie miałem takiego odczucia. Przejechane 110tys. Na gwarancji przy ok 80k wymieniana była piasta lewego koła - padł czujnik abs. Czy to wycie może być spowodowane brakiem oleju w przekładni z przodu auta?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zobacz czy opony nie są zząbkowane. ewentualnie przełuż tył z przodem i sprawdz olej w przednim dyferencjale. Zobacz też czy niema luzów w przednim zawieszenie, glównie na dolne swożnie wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa ja mam to samo myslalem ze to prawe przednie kolo i piasta po wymianie dalej to samo wycie a jeszcze blad ABS-u ;( normalnie juz mnie szlak trafia. Dzisiaj jade przelozyc kolo na tyl i zobaczyc co z tym ABS-em sie dzieje podepniemy stara wtyczke i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Miałem to samo w osobówce, wycie między 80-100 wina leżała w oponach, jakieś Continentale, a tak się dziwnie układały że dawały dźwięk jak uszkodzone łożysko.Załóż na próbę jakieś letnie , bo przekładanie z tyłu na przód nic Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opony też tak dają znać o sobie od 50- 100 powyżej przestaje to przeszkadzać

A olej w przednim dyferencjale sprawdzasz przez korek wlewowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za podpowiedzi. Nie jestem pewien ale to może mieć związek z oponami. Teraz na letnie nie będę przekładał, jedynie do wiosny głośniej radia słuchał :) . Tyle że nie pamiętam abym w ubiegłych latach miał ten problem. Wiem tylko że podczas jesiennej przekładki opon zamieniono mi przód z tyłem. Wtedy było trochę śniegu to nie zwracalem uwagi . Krzyżaki tez wymieniali na gwarancji ( tak na marginesie one jak są uzkodzone to raczej nie wyją). Ja oobiście podejżewam opony, lub przednią przekładnię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyja krzyzaki jak najbardziej wyja. Zwlaszcza z przodu slychac. Rzuc sie pod auto i sprawdz czy przedni wal nie ma luzow przy szarpaniu. 10 sekund roboty i wiesz czy szukac dalej. A urwany wal na krzyzaku czyni spore spustoszenie pod samochodem. W Samuraju poza rozszarpana wiazka rozbil mi obudowe skrzyni biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekman

sprawdź łożyska - u mnie tak zaczęło wyć w pewnym momencie i zjawisko narastało. w międzyczasie było słychać stukanie (raz nieregularne, raz jakbym po szynach pociągiem jechał). jak mechanik wziął go na warsztat to już mnie nie wypuścił - kołem mozna było w różnych osiach obracać.

żeby było ciekawiej to dowiedziałem się że w moim ikarusie łożyska nie wymienia się samego - idzie cała zwrotnica - i jestem dziś chudszy o 2500 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom u mnie bylo to samo powiedzieli ze wyje prawe lozysko oki wymiana dalej wyje pojechalem do BOSCH-a chlopaki wlozyli stara piaste prawa wymienili lewa i jak reka odjol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej D40, słychać od niedawna, wycie. Z przodu. Najbardziej przy 50 km/h. Opony nowe (na starych tak samo wyło). Luzów na krzyżakach nie ma. Łożyska sprawdzali i niby nie one. Co to może być ? Czy jak kolega - zamienić piasty z lewej na prawą ? A może jakiś pasek przy silniku ? Nie wiem. Nie znam sie na budowie aut. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna ? Proszę o wskazówki, które skieruję do mechaników na przeglądzie. Z góry - dzięki. Przegieg ok. 111.000 km.

 

(dopisek 28.03.2012):

Wymieniłem obie piasty z łożyskami i zrobiło się cicho. Auto nie wyje. Wyje tylko dziura w portmonetce.

Edytowane przez APZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...