Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kombi problem z otwarciem bagażnika


Gość Wojmir73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojmir73

Witam!

Szukałem podobnych problemów ale nie znalazłem.

Nie mogę otworzyć bagażnika (ani z zewnątrz, ani od wewnątrz). Dodatkowo przy włączonym silniku samochód mi piszczy tak jak przy próbie otwarcia bagażnika (po wyjęciu bezpiecznika piskać przestało :) ), również komputer informuje mnie o niedomknięciu klapy bagażnika. Mechanizm przesmarowałem, bezpieczniki sprawdziłem. Włącznik wydaje się sprawny (sprawdzałem jedynie czy "klika", gdyż nie mam pojęcia jak go wymontować nie niszcząc go przy okazji). Kilkakrotna próba domknięcia bagażnika też nic nie zmienia.

Czy na to może mieć wpływ niska temperatura, albo nienajlepszy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mialem tak samo zamek sie zatarł wykręć zamek przesmaruj i bedzie ok mi sie klapa wrecz odbijała bo nie łapała bolca, myslalem ze to temp , z suszarką sterczalem jak matol ale to nie to :]

od srodka mozna otorzyc srubokretem lub kluczykiem musisz uniesc taki dynks zwalniajacy zamek ale uwaga ta czesc jest plastikowa tak wiec wykręć zamek przesmaruj tym smarem ktory znajduje sie w srodku jakims pendzelkiem + wuhta wd40 poruszaj mechanizmem zamkniecia otwarcia az zacznie chodzic i zaloz z powrotem pownno pomoc bynajmniej u mnie tak było

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojmir73

Znalazłem winowajcę!

To mikrowłącznik w samym zamku odpowiedzialny za sygnalizację zamknięty-otwarty - nie zawsze chodzi jak powinien. Jak się zawiesi, pokazuje że jest otwarte i blokuje możliwość otwarcia. Niestety - zamek chyba do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mariomario

  • WITAM

JA MAM PODOBNY PROBLEM JAKIS MIESIĄC TEMU MIAŁEM PROBLEM Z DOMKNIĘCIEM KLAPY BAGAŻNIKA ZAMEK RAZ ŁAPAŁ , RAZ NIE . TERAZ JEŻDRZĘ Z OWARTĄ KLAPĄ , BO CAKOWICIE PRZESTAŁ DZIAŁAĆ. A WJEŻDRZAJĄC W DZIURE KLAPA MI SKACZE.

PROPONUJECIE ROZKRECIĆ ZAMEK I GO PRZESMAROWAĆ. TAK TEZ ZROBIE I ZOBACZYMY CO BEDZIE. W DODATKU DZISIAJ KLAMKA DRZWI KIEROWCY ZOSTAŁA MI W REKU (temp. 2 st +) NIE WIEM CO DALEJ . MOJE DRZWI OTWIERAM PRZEZ DRZWI PASAZERA. POMÓZCIE.

POZDRAWIAM MARIO

Edytowane przez mariomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich

 

moj problem jest troche inny,otoz nie moge otworzyc klapy bagaznika z zewnatrz,z wewnatrz ok, wszystko gra,klapa sie otwiera i zamyka,ale jak tylko chce otworzyc tym przyciskiem membranowym na klapie to nic sie nie dzieje,jezeli ktos juz cos takiego przerabial,to prosze o jakies podpowiedzi. .Auto to P12 z 2005 HB

 

PS z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masowanie klapy

zdemontuj plastiki lec po kabelkach może gdzieś się przycioł lub poluzowało się mocowanie jak jest ok to prysnij kontakt spreyem.

Jak bedziesz miał bebechy na wierzchu to posłuchaj czy jest charakterystyczny kliczek przy naciskaniu guzika otwarcia klapy moąe ten już odmówił posłuszeństwa

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi mają to do siebie że wszelkie kable z klapy muszą wejść w nadwozie , wiązka przewodów przy zamykaniu i otwieraniu pracuje i jak izolacja z czasem zesztywnieje to pęka wraz z przewodem , jak wszelkie podane wyżej próby zawiodą to przyczyna leży w wiązce pomiędzy klapą a nadwoziem, trzeba pruć i szukać przerwanego kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz rozbieraqł podufitkę to zaopatrz się wcześniej w spinki do niej. Bo na Wolskiej w spinkarni nie maja nic na podobie i trzeba zamówić w ASO za jakieś 15pln sztuka.

Może ktoś wie gdzie można tanio kupic spinki podsufitki pytaj.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...