Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana Chlodnicy P11 2.0 TD

PrimerkaTD
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam Do Wymiany Chlodnice W Mojej P11 z 98roku 2,0 TD. I Tu Powstaje Moje Pytanie. Moja Chlodnica W Przyblizeniu Ma Wymiary 730x390x31, A Chce Kupic Zamiennik O Wymiarach 692x362x25 Czy Te Wymiary Maja Jakies Znaczenie ? Czy Moze To Ja Tak Nie Dokladnie Ja Zmierzylem.( Ciezko Jest Zmierzyc Chlodnice Ktora Jest Zamontowana;/)

Edited by PrimerkaTD

Sprawdź czy są takie same otwory do uchwytów mocujących. Te na przednim pasie. Jeżeli są w tych samych miejscach, to powinna pasować.

może jedne wymiary to zewnętrzny wymiar chłodnicy, a drugi to wymiar samego rdzenia.

Nissanmaniak. Raczej Napewno Zgadzam Sie Z Twoja Wypowiedzia ;) Chlodnica Jest Taka Sama:)

to jest numer katalogowy zamiennika jaki ja wkładałem do swojego TD " NIS 62923A"

Edited by Gawa

Mam jeszcze jedno pytanie do was, mianowicie, gdy zaczęła mi podciekać chłodnica u góry pod plastikiem próbowałem ja reanimować płynem uszczelniającym do chłodnicy firmy Prestone czy ktoś miał odczyniania z tym uszczelniaczem? znajomemu podobno zapchało układ chłodzenia. Będę Na Dniach Wymianial Chłodnice A Wiec Chciałbym Zrobić To Porządnie I Nie Rozkręcać Tego Po Raz Drugi.

ja uszczelniałem tym płynem w poprzednim aucie i też nic nie dało. Możesz przepłukać układ przed zalaniem go nowym płynem.

Nie No Ja Myślę Ze Raczej Nagrzewnicy Mi Nie Zatkało Ponieważ Samochód Sie Nagrzewa W Środku, A Odnosząc Sie Do Odpowiedzi Nowaka To Na pewno Przeczyszczę Układ Chłodzenia To Nie Ulega Zadnym Wątpliwością.

Primerka TD masz najzwyczajniej taką awarie chłodnicy jak u mnie , pęknięta góra chłodnicy czyli ten plastik , tylko i wyłącznie do wymiany chłodnica ,wsadź drugą nową i po temacie. ja przy okazji dla spokoju wymieniłem sobie korek wlewu na nowy. jak jest przeciek to uszczelniacz nie pomoże.

A Jeszcze Powiedzcie Mi Gdzie Znajduje Sie Chlodnica Klimatyzacji? Czy Trzeba Uważać Na Cos Szczególnego Przy Wymianie. Czy Ona Wychodzi Razem Z Chłodnica Wody? Rozjaśnijcie Mi To Trochę Ponieważ W Weekend Sie Zabieram A Nie chce Spartaczyć ;)

Chlodnica klimy jest przed chlodnica silnika ta ciensza i nie przeszkadza ona przy wymianie chlodnicy.

Wymiana jest banalna

Odkręcasz korek,ściągasz węże-najpierw dolny, spuszczasz płyn dolnym, odkręcasz uchwyty na górze od pasa przedniego demontujesz wentylatory i wyciągasz.

Pamiętaj o odpowietrzeniu głowicy.

Obok termozaworu masz śrubę odpowietrzająca.Jest (powinna być) tam mała naklejka ostrzegawcza by nie otwierać jak układ jest gorący (Dont open by hot- czy coś takiego)

. Odpowietrzenie czapy jest bardzo ważną sprawą jak nie chcesz jej uszkodzić w wyniku przegrzania. Po prostu jak będziesz zalewał to wykręć śrubkę i lej w chłodnicę aż się przeleje`przez otworek po śrubce. Potem zakręć i dolej w chłodnicę na full oraz do zbiorniczka tak pomiędzy znaki, Dalej to zagrzej silnik i po ostudzeniu ewentualnie dolej w chłodnicę jak będzie taka potrzeba.

Pamiętaj aby nie odkręcać korka na gorącej chłodnicy Układ w dieslach pracuje pod bardzo wysokim ciśnieniem i takie odkręcenie kończy się poważnym poparzeniem

Edited by and_pec

• 1 year later...

Panowie, a czy ktoś mógłby zrobić fotkę, gdzie znajduje się ta śruba do odpowietrzenia głowicy? Gdzie znajduje się termozawór i jak on wygląda? W warsztacie krzyczą 150zł za wymianę chłodnicy a jak to taka prosta rzecz to wolałbym sam to zrobić. Mam książkę "sam naprawiam", tam też pisali o odpowietrzeniu głowicy, ale za chiny nie mogę zlokalizować tej śrubki do odpowietrzenia. Z drugiej strony, auto stało prawie dwa lata i nie chciałbym, żeby ta śrubka mi się ukręciła, bo wtedy kaput :/

Edited by Michaello84

dzięki serdeczne za szybką odpowiedź, to chyba się pobawię tą śrubką dzisiaj i może sam wymienię chłodnicę.

wielkie dzięki za wskazówki, szczerze mówiąc nie mogłem się doczekać na koniec pracy, więc zszedłem na dół do autka i sprawdziłem. Śruba nie jest zapieczona, elegancko się odkręciła, tak więc muszę kupić dwie śruby do górnego mocowania chłodnicy i po robocie wymienię chłodnicę :)

Dzięki jeszcze raz za pomoc :)

wymiana jest prosta, jak pisał wyżej and_pec więc powinieneś bez problemu to ogarnąć. 

wczoraj ogarnąłem, miałem jedynie problem z włożeniem nowej chłodnicy bo obudowa wentylatora zaczepiała o wiązkę kabli. Trochę gimnastyki i się udało :) Dzisiaj rano po raz pierwszy odkąd kupiłem auto, nie musiałem się zatrzymywać i dolewać wody do chłodnicy :P