Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] problem z centralnym zamkiem tylna klapa


100dolars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Pojawił się problem z centralnym zamkiem tylnej kalpy.

Wszystko działało normalnie (słychać było jak pracuje siłownik, i wszystko było OK), do wczoraj, nie było zamknięcia :(

 

Wyjąłem siłownik z klapy i wszystko wglądało dobrze, po za jednym - nie zamykał ani nie otwierał.

Zbadałem to próbnikiem napięcia i okazało się że w jednym z dwóch przewodów znajdujących się w kostce podłączonej do silniczka nie ma napięcia.

Napięcie jest tylko w jednym z przewodów i tylko przy otwieraniu, czyli po naciśnięciu na pilocie przycisku otwierania zapalała się kontrolka, przy zamykaniu ani w jednym ani drugim przewodzie nie było napięcia.

 

Proszę o pomoc,

Czy z tym napięciem powinno tak być (wydaję mi się że nie)?

Jaka jest możliwa przyczyna tej usterki i jak ją można usunąć lub zbadać przez co tak się stało.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Pojawił się problem z centralnym zamkiem tylnej kalpy.

Wszystko działało normalnie (słychać było jak pracuje siłownik, i wszystko było OK), do wczoraj, nie było zamknięcia :(

......

 

Siemanko, mam dokładnie tak samo, tyle że w drzwiach za kierowcą. Słychać że siłownik działa ale ani nie otwiera ani nie zamyka.. Nie wiem od czego to się zrobiło; zdejmowałem poszycie drzwi ale nic tam dziwnego nie widziałem. Może ktoś będzie wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem tego typu że nie ma żadnej reakcji siłownika na zamykanie lub otwieranie z pilota.

 

Miałem też tak w tylnych drzwiach, ale jeśli słychać siłownik to nie jest tak źle.

Mogło się tam coś zablokować i dlatego nie działa, proponuję wyjąć siłownik i ostrożnie rozkręcić i zobaczyć co się dzieje w środku, u mnie zardzewiał silniczek i dlatego nie działało.

Można też spróbować "na sucho" otwierać i zamykać, bo jeśli jest napięcie to pewnie wina silniczka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...