Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BRAK MOCY W CZASIE PRZYSPIESZANIA !!


domelboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam problem mianowicie od jakiegos czasu zauwazylem ze na 3 trzecim biegu i wyzej mam problem z przyspieszeniem naciskam gaz obroty dochodza do 3 tys a utko mam wrazenie ze jest trzymane na gumie do spodni tak to mozna porownac ze po chwili przyspiesza na jgorze jest jak chce wyprzeddzic kogos wciskam gaz i auto dobiero po chwili przyspiesza ale zaznaczam ze tak sie dzieje na kazdym biegu i jeszcze jednijak trzymam gaz rowno na jakis obrotach np. 2500 to wskazuwka obrotomierza wrasta i spada tak jak auto przyspiesza niewiem moze to jakis filtry zawalone albo przeplywomierz albo zawor EGR kiedys o tym czytalem prosze o pomoc moze ktos mial taki problem bardzo mi to ciazy w czasie jazdy pozamiejskiej :nissan:zaznaczm mam 1.9 dci 120KM

Edytowane przez domelboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś - może to, może to itd. Wszystko trzeba sprawdzać. Temat długi i szeroki jak rzeka, na każdym modelu Nissanka. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy przypadek inny. Poczytaj to. Zebrałem trochę takich ciekawostek aby nie skakać po całym forum i marnować cenny czas, może coś Ci się przyda i uda naprawić bez wydawania zbytniej kasy.

 

 

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem tylko 2.2 dci jak narazie nikt nie może poratować =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireq pisałesz juz w mojej sprawie ;) u mnie odcinało paliwo itp. na razie nadal auto nie działa. najprawdopodobniej intercooler albo katalizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli intercooler, to najszybciej na przewodach. Gdzieś czytałem że przewód-wąż, wejście lub wyjście był pęknięty, ale wówczas zobaczył byś gdzieś olej. Sprawdź opaski i węże.

Co do katalizatora, to tego nie wiem, więc się nie wypowiadam.

 

PS> Czytałem przed chwilą ten inny Twój temat, to powiem Ci że u mnie było o wiele gorzej. Do 140km/h nigdy nie doszedłem, żadnego Tira nie wyprzedzałem, bo strach i szkoda blokować pasa na autostradzie lub w Niemczech, czasami z górki doszło do 120km/h.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jeżeli chcesz mogę podesłać mi link do artykułu o katalizatorze. ja po niedzieli jadę to wywalić. jestem pewien na 99% ze wtedy moje problemy znikną. katalizatory przepalają się po około 150tyś km. i z tego co wiem na złomie 250 zł za oddanie kata płacą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...