Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144] problem z napieciem, alternator?


Gość inz.damian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inz.damian

Koledzy jest problem, otóż od wczoraj pojawił się dziwny dźwięk z okolic alternatora, takie buczenie, cos jakby ocieranie - troche wpadające w dźwięk pracującego silnika elektrycznego, nasila sie on wraz ze zwiększeniem obrotów. Dodatkowo napięcie ładowania się obniżyło (wynosi coś koło 13,3 na biegu jałowym, po dodaniu gazu wzrasta do ok 14). Swiatla świecą ciemniej, dmuchawa nawiewu pracuje wolniej, etc. Problemów z odpalaniem nie ma pomimo mrozów i dosyć leciwego już akumulatora. Czasem dzwiek ucicha i wszystko jest wtedy ok, obiawy zanikają, ale przy obciązeniu silnika (przyspieszanie etc) pojawia sie to znowu.

 

Na 99% alternator, tylko co? łożysko? komutator, szczotki? co to może być? opłaca się wymienić cały alternator, oryginalna nowa część to pewnie niemałe koszty. Z używka za pare km może mieć to samo. Silnik to 1.8 czy alternator będzie pasował od 2.0 i 1.6? P11 i P11.144?

 

A może to pasek napędowy do wymiany, albo napinacz (wydaje się że pasek dobrze napięty jest) Może miał ktoś coś takiego już u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak jest w benzynowych silnikach,ale w diesach[mam juz drugiego nissana]po przebiegu około 180 tys padał mi alternator,w obu przypadkach zapalała mi sie lampka ładowania,kupowałem regenerowane alternatory z gwarancja.W obu przypadkach spalił mi sie prostownik[koszt 150 zł]ale wolałem wziac regenerowany w firmie ktora sie tym zajmuje ,maja alternarory i rozruszniki do wszystkich marek.Koszt 350 zł.i trzeba oddać stary.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam małą zagwozdkę. Spalił mi się alternator i szukam na allergo nastepcy. Na moim w polu przy literce V jest 12 a w tych z neta 14. Reszta parametrów się zgadza chodzi o Magnetti Marelli do GA16DE? Będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...