Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GR Y60 z silnikiem hiszpana 2.8 TD grzanie świec


Gość vr666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów... Mam mały problem z moim patrolem... Kupiłem Patrola GR 2.8 TD bez silnika... Włożyłem silnik 2.8 TD z hiszpana i mam problem z grzaniem świec. Elektryk przerobił mi grzanie świec na przycisk, ponieważ mieliśmy problem ze znalezieniem przekaźników i wogóle wyczytałem na internecie, że to dobre rozwiązanie... A problem mój polega na tym, że nie wiem jakie świece kupić, ponieważ część starych była spalona... Zostały mi 3 dobre świece NGK na 1,2,3 cylinder (długość świecy 8,45 cm) - to są podobno te świece "wstępnego grzania". Teraz moje pytanie, czy w moim przypadku (grzanie na przycisk) lepiej dokupić 3 nowe świece NGK, czy po prostu kupić 6 nowych zwykłych zamienników, jeśli tak to jakich. Myślałem, żeby po prostu do tych NGK dokupić jakieś 3 świece, np HKT, ale podobno NGK grzeją się ok 4 s, a cała reszta 10 s ....

Proszę pomóżcie mi, bo śniegiem zasypało po pas, a patrol stoi bezużytecznie =(

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich Patrolowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W patrolu miałeś 2 rodzaje grzanie 6 takich saych albo 3 inne, nie pamięta jak było w hiszpanie ale podejżewam że tak jak w y60 czyli 2 rodzaje. przekaźnik masz po prawej stronie w komoże silnika z boku przy grodzi albo za akumulatorem w puszcze z przekźnikami przykryte blachąna dwieśrubki mocowaną. Do patrola zakłądaj tylko NGK inne nie zdają egzaminu będziesz tam miał świece o oznaczeniu CZ, CX lub CY 51. Sprawajest prosta jak kupiłeś patrola to zobacz ile miałeś przewodów do grzania świec jeden czy dwa ( czy miałeś jedną listwe czy dwie). Jeżeli będziesz miał problem pisz na prv lub dzwoń. W stopce masz adres strony www tam jest mój nr. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...