Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki do napędu 4x4


Gość toudi100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość toudi100

Witam

jest to mój pierwszy temat na tym forum i navara(D40 2.5dci z 08r ) jest moim pierwszym autem z napędem 4x4 dlatego proszę o wyrozumiałość.

Przy kupnie samochodu zostałem poinformowany że są do wymiany dwa czujniki przez które nie działają napędy. I teraz mam pytanie czy ktoś wie które to są? wymieniał je i czy są dostępne tylko w serwisie?bo tam za nie cenią ok 700-750zł a jak byłem w dwóch sklepach (m.in. fota) to mnie kierowali do serwisu. Wiem że jeden to jest czujnik biegu neutralnego i drugi do załaczania napędu. Podobno można je sprawdzić czy działają ale jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek do włączania napędu jest na reduktorze gdy włączysz napęd powinien "zabzyczeć" lub wykręć go (jest na dwóch śrubkach) i sprawdź czy się przestawia. W razie czego to mam rezerwowy podasz maila na pw to wyślę zdjęcie jak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość toudi100

W końcu zamówiłem te czujniki w serwisie bo śnieg na drodze a samochód stoi w garażu. Jutro mają przyjść to je wymienię i zobaczymy czy będzie dobrze.

 

Wymieniłem te czujniki i nie wiem czy to coś zmieniło ale dalej nie mogłem wyłączyć 4Lo (na tym trybie mi sie blokuje i nie da się przełaczyć) . Wykręciłem też ten silniczek co napisał Sabt i powiem tak jak pokrętło mam ustawione na 4H i samochód zapale to silniczek sie obraca o poł obrotu.

Z pozycji4H mogę przełączać na 2wd i z powrotem ile chce i to działa poprawnie ,ale jak przęłącze na 4Lo to silniczek obraca się około trzech razy ,na chwile stanie (ok sekundy) i znowu sie obruci trzy razy a jak przęłącze z 4Lo na 4H to sie obruci o pół obrotu po czym stanie i już nie reaguje na żadne przełączenia. Nie wiem czy to wina tego silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...