Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozmieszczenie żarówek zewętrznych-gdzie jakie.


Gość paru86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to chyba widac po kloszu?

 

Od góry pozycja/stop, niżej kierunkowskaz, na samym dole p. mgłowe/cofania zależy od strony.

Od góry p21/5w, py21w, p21w

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana z tyłu to pikuś :) Zabawa zaczyna się jak musisz wymieniać przód.

A tak poza tematem: umie ktoś opisać jak sprawnie wymienić żarówkę podświetlania tylnej tablicy rejestracyjnej? Ostatnio prawie urwałem docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podważasz śrubokrętem od strony otwarcia klapy. Ładnie wszystko wychodzi bez wyłamywania i niszczenia, osobiście przerobiłem sobie na ledy :) żeby już tam nigdy nie zaglądać, chyba że się wypalą za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podważasz śrubokrętem od strony otwarcia klapy. Ładnie wszystko wychodzi bez wyłamywania i niszczenia, osobiście przerobiłem sobie na ledy :) żeby już tam nigdy nie zaglądać, chyba że się wypalą za jakiś czas.

A jakie te ledy zamontowałeś? Na allegro znajdzie się coś taniego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli światła są białe, to nic Ci nie grozi!!!!! Co innego gdybyś założył np. niebieskie lub pomarańczowe. Żaróweczki kupisz w każdym elektronicznym sklepie i chyba wyjdzie taniej.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dioda LED emitująca światło białe tzw. wwLED została opracowana niedawno i zapewniam, że sprzedawcy z Allegro i masowi chińscy producenci nie są ani w jej posiadaniu, ani w posiadaniu technologii aby ją wyprodukować. To po pierwsze, po drugie pakując tam diodę dająca światło bliskie białemu (zwykle pochodne niebieskiego) powodujemy, że każdy nawet najbardziej tępy pracownik SKP czy Policjant powinien zatrzymać DR, po pierwsze za kolor oświetlenia, po drugie za brak homologacji na taki zestaw (oprawka oswietlenia tablicy ma homologację - wybitą na oprawie - na żarówkę, tylko i wyłacznie), a o tym, że dioda daje światło skupione a nie rozproszone jak żarówka, nawet nie wspomnę. Po trzecie diody "z allegro", bottari, carcommerce itp sa tak niskiej jakości, że mają zywotność niższą niż zwykła żarówka, a później jeżdżą kwiatki z mrugającym podświetleniem etc

To samo z resztą tyczy się jakiegokolwiek oświetlenia zewnątrznego w N16 i wielu innych autach.

Lepiej kup sobie żarówkę w5w Philips Bluevision, powinna dawać bardziej białe światło niż zwykła w5w. Jesli natomiast zależy Ci na wiekszej żywotności to wsadź tam w3w, świecą znacznie dłużej.

 

PS: Jak sie czyta złote rady typu "nic Ci nie grozi" to się skóra na tyłku marszczy, kij z SKP czy kontrolą gdzieś w okolicy, pojedzie chłopakk gdzies np. na wakacje, 500km od domu w jakies d*pie złapią go miśki szukające okazji i dopiero jest kłopot. Pomijając mandat, ponowną wizytę na SKP w ciągu 14dni to dochodzi jeszcze oczekiwanie na przesłanie DR do odpowiedniego urzędu itp

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia sprzed 2 lat - za podświetlanie tablicy inne, niż białe, leci dowód rejestracyjny. Założyłem sobie jasnoniebieskie, ładnie wyglądało, ale już drugiego dnia, wieczorem, zostałem zatrzymany przez panów misiów. Na szczęście miałem w bagażniku żarówki, które były zamontowane wcześniej i pozwolili mi wymienić przy nich. 5 minut roboty, ale skończyło się na pouczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czyta złote rady typu "nic Ci nie grozi" to się skóra na tyłku marszczy,..... mnie się akurat nie marszczy, gdyż forum jest po to aby wyrazić swoją opinię a czasami i słuszną

Nie bedę się kolego tutaj z Tobą sprzeczał, bo nie oto tutaj chodzi. Ja wyraziłem swoją opinię. Jedyne w czym Ci mogę przyznać rację, ale też tylko częścowo, to w tym że:::

.....- pisałeś" po drugie pakując tam diodę dająca światło bliskie białemu (zwykle pochodne niebieskiego)"............ że są diody tzw. ze światłem zimnym i ciepłym!!!!!!!!!

Nie zgodzę się również z tym że :::

.......-pisałeś "a o tym, że dioda daje światło skupione a nie rozproszone jak żarówka, nawet nie wspomnę"......, gdyż są diody soczewkowe-skupione i o kącie 130 czy 160 stopni - rozproszone!!!!!!!!!

Nie wiem dokładnie jaka jest zaróweczka w N16, czy z bolcami czy na wsówkę, ale Tino będzie miało to samo, więc gdy będę zmieniał u siebie to zobaczę.

Jeśli są z bolcami, to takie LED-y jak G4-13 z barwą zimną, lub G4-18 z barwą ciepłą. Natomiast jeśli jest na wsówkę, to Diody LED W5W/T10 - 4 SMD +LED- 360 st.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem są takie diody o czym z resztą wspomniałem wczesniej.

Co do wkładania diody z soczewką, to moim zdaniem jest to słaby pomysł, bo oprawka ma "szkło" ryflowane dzięki czemu nadal będzie świecić punktowo.

 

W N16 jest żarówka z mocowaniem T10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...