Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Mapa silnika, a zwiększenie mocy


tomoakatomi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialbym sie dowiedziec, gdzie mozna zmienic w modelu z 2003,w wersji europejskiej mape silnika. To co mnie interesuje to to, ile mozna maxymalnie wyciagnac poprzez zmiane tak w granicach rozsadku.

 

Znacie jakies miejsca, w ktorych zrobia to profesjonalnie ? Ktos z was robil ? heh i ile to by kosztowalo :)

 

 

Planuje takze zrobienie wydechu w celu zwiekszenia mocy, tak jak mape, chialbym by bylo to kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strojenia.pl/

 

wiem, że raczej hondami sie zajmują,ale RYŚ ponoć ogarnia

w Z masz OBD 3, więc nie wiem jak wygląda tam możliwość strojenia kompa...pewnie trzeba będzie coś zewnetrznego podpiąć..

IMHO jeżeli masz seryjny silnik to mija się z jakim kolwiek celem takie strojenie..nic nie zyskasz..to nie Turbo gdzie masz przyrosty rzędu 30% albo i więcej

 

najpierw powkładaj zabawki a stroje nie to na koncu sie robi

 

i jeszcze:

http://ecu-performance.com.pl/

maja wieksze doswiadczenie z nissanami

 

co do kosztów to ceny zaczynaja sie od 1500zł

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi

jesli ma kto jeszcze cos do dodania to czekam

 

:)

Edytowane przez tomoakatomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będą zmiany w dolocie/wydechu/ostrzejsze wałki itp. itd. to strojenie jest wskazane aby te części przyniosły oczekiwany rezultat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zmieniony dolot z akcesoriami k&n typhoon robiony we francji przez tunera full pro ,sadze ze tam cos podpinali zeby dzialalo bo lata jak trzeba i te brzmienia od 5tys w gore :)

 

nie wiem jaki wydech da najwiecej mocy, podoba sie Magnaflow, jakies sugestje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnaflow daje rade i brzmi nieżle.

 

zeby wydech coś dawał to jednak jechac po całości od kolektorów + wywalenie katów + ew. true dual exahust.

 

co do strojenia pod doloty i filtry - wskazane. sam mialem swojego oddać do mapowania ale odpuściłem - to nie wyścigówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tak jest mozna ogarniac zetki po OBD w czasie rzeczywistym, niebawem jakis artykulik na ten temat skrobne w magazynie GT, taki paro etapowy etap grzebania w 350Z...

 

Jako punkt nr.1 bedzie wlasnie strojenie elektorniki, fabrycznie zetka jedzie na ubogiej mieszance z dolu dlatego ma tak malo momentu, mapy zaplonowe takze ma kiepskie zwlaszcza te z runku USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest mozna ogarniac zetki po OBD w czasie rzeczywistym, niebawem jakis artykulik na ten temat skrobne w magazynie GT, taki paro etapowy etap grzebania w 350Z...

 

Jako punkt nr.1 bedzie wlasnie strojenie elektorniki, fabrycznie zetka jedzie na ubogiej mieszance z dolu dlatego ma tak malo momentu, mapy zaplonowe takze ma kiepskie zwlaszcza te z runku USA...

Poproszę o jakaś informacje kiedy ten artykuł się ukarze. Chętnie bym się z nim zapoznał. Nie tylko zetki można ale i ok 90% innych aut przy pomocy interfejsu MPPS oraz WinOLSa... tylko żeby takie rzeczy robić to trzeba wiedzieć co się z czym je...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zetka z wyjetym kompresorem bedzie opisywana...

Modyfikacje podzielilem na:

 

ETAP 1:

- sam remap

ETAP2:

- cat back + decaty + kolejne dostrojenie softu w ECU

ETAP 3:

- modyfikacje dolot: wkladka K&N + dystans pod pleneum + dostrojenie softu

 

Beda pomiary z hamowni red race oraz pomiary drogowe urzadzeniem Race Logic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zetka z wyjetym kompresorem bedzie opisywana...

Modyfikacje podzielilem na:

 

ETAP 1:

- sam remap

ETAP2:

- cat back + decaty + kolejne dostrojenie softu w ECU

ETAP 3:

- modyfikacje dolot: wkladka K&N + dystans pod pleneum + dostrojenie softu

 

Beda pomiary z hamowni red race oraz pomiary drogowe urzadzeniem Race Logic :)

Kiedy panie,kiedy? Wygląda obiecująco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalgdb

ja miałem crx-a del solke, wsadziłem silnik b18c4, seria 169 km. Daliśmy tłumik przelotowy cały, stożek, i strojenie kompa i wpadło około 25 km ale to silnik 1,8 wiec mało można zrobić niskim kosztem.

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...