Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] 2.0 D nie odpala po nocy


Gość malyzck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem z moją almerą.

Auto jak postoi w nocy, ranem nie chce odpalać- jak już je odpalę np. z linki auto caly dzień będzie paliło na dotyk.

Myślałem że to wina mrozów więc świece zostały wymienione co prawda tylko 2 oraz filtr paliwa.

Problem jednak nie zniknął.

Sprawdziłem wtryski - nie leją.

ciśnienie w cylindrach wyszło 23, 23,28,22 - czyli poniżej ciśnienia użytkowego- co by wyjaśniało nie odpalanie przy -20c

Ale dziś na + i auto nie odpaliło prawie łapało, i gasło, i tak cały czas.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy to wina słabego sprężania czy może szukać gzdie indziej przyczyny.

Dodam że wczoraj odpaliłem auto mimo że stało tydzień ale chełtałem je jakieś 5min.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po odpaleniu juz pali na dotyk, to może ukałd paliwowy się zapowietrza, sprawdź szczelność włącznie z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość malyzck

założyłem zawór wsteczny, który zresztą nic nie pomógł. Czy w N15 w pompie jest możliwość regulacji dawki paliwa na rozruchu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

Jasne ze mozna ustawic dawke rozruchowa.Masz pompe na linke czy juz elektroniczna.Uwazaj z tym ustawianiem bo pompiarz mi dawke przestawił i nikt jej teraz nie potrafi ustawic.Sam spedziłem kilka dni zeby ja w miare wyregulowac.Zaznaczenie pozycji nastawnika nic nie da bo minimalny ruch i dawka zmienia sie diametralnie.Napisz jeszcze jak mozesz czym sprawdzałes cisnienie w cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...