Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opiłki metalu w misie olejowej i smoku.


Gość iPureEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iPureEvil

Witam.

Mam problem z primerą p12 1.9dci.

Podczas ostatnich mrozów po próbie odpsamochodu wysadził filtr oleju. Niedługo po tym został zmieniony filtr oleju oraz przeplukano silnik olejem (poprzedniego było niewiele i był mocno zużyty).

Podczas próby odpalenia (aby przesmarowac silnik olejem ) dało się słyszeć metaliczny pisk/stukot.

Niedługo po tym spuszczono olej, wyczyszczono odmę, misę olejowa in smok.

Misa i smok były bardzo zanieczyszczone ,a ponadto były w nich metalowe opiłki/małe blaszeczki , prawdopodobnie aluminiowe. W tym momencie samochodu czeka na olej, lecz nie wiem jakie poważnym objawem są opiłki w misie... Czy naprawa jakiegoś uszkodzonego elementu będzie kosztowna?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie za bardzo straszyc ale moga byc do wymiany panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lej oleju tylko rozbieraj silnik do remontu, obróciło panewki i święty boże już silnikowi nie pomoże lub diabli wzieli pompę oleju ale tak czy tak silnik do remontu , nie zazdroszczę koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie powiedzieć , poczytaj wcześniejsze posty , jak skończy się na wymianie panewek i szlifie wału to może zamkniesz się w kwocie 2-3tys. zeta z robocizną ale może się mylę.

 

Sciągnij miskę olejową ( to jeszcze nie remont) i zobaczysz co się tam nawyprawiało

 

Dopiero wtedy można ocenić koszty naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem w dziale X-trail, że jednemu koledze, w rozrządzie ścieło jakąś śrubę a następnie przesunął się łańcuch i go cieło.

Nie chcę Cię straszyć, ale może to też podstawa aby sprawdzić rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...