Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Jaki Olej do Nissana X-Trail 2.2 diesel


Gość marcia2217
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to wina zużycia silnika = remont silnika czy po prostu diesle tak mają?

W pełni sprawny diesel ,nawet kiedy temp.powietrza wynosi sporo poniżej zera(paliwo zimowe) odpali od razu.

Jak ma problem to wcale nie oznacza od razu potrzeby  remontu silnika.

Przy przebiegu realnym ponad 300 tys.km na 90% wtryskiwacze wymagają aby już dobrze je sprawdzić.

A ,że prawde na ich temat da sie powiedziec jedynie po ich wyjeciu i włozeniu na stół probierczy -to przy okazji ich wyjęcia nalezy sprawdzic cisnienie na cylindrach.

To jest najlepsza opcja aby miec pewnośc co do  stanu silnika.

P.S.

Przy tym silniku(jak nie ma dpf) jaki olej ,jakiej marki jest sprawa drugorzedną.

Mozna wlac kazdy-mineralny ,półsyntetyk i pełny syntetyk .

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.09.2014 o 08:50, zeshky napisał:

W zimie z T30 jest ten problem, że nissan nie przewidział żadnego podgrzewania paliwa... i tu jakbyś pokombinował to zyskasz najwięcej.

i tu odsyłam do innego tematu;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dolałem do połowy zbiornika.

Przestał dymić ,równo pracuje i odpala bardzo dobrze.

Koszt coś ponad 30 zł

Warto spróbować

Olej Elf 5W30

Screenshot_2018-12-16-14-03-01_pl.allegro_1544965399574.jpg

Przed zmianą oleju na inną specyfikację zaleca się zrobić płukankę silnika.

Ja tak rok temu zrobiłem

Screenshot_2018-12-16-14-08-29_pl.allegro.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie odrazu powiem że czytałem już dużo o wymianie oleju na forum. Mam pytanie kupiłem xtrail z Niemiec niby 200tys przebiegu olej 5w30 lany w książce serwisowej i na karteczce.

Jaki byście wlali olej 5w30 czy 10w40 i jakiej firmy?. W almerze mam prawie ten sam silnik 2.2di 110km i od 150tys km jeżdżę na mobil 10w40 i jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko zostań przy 5W30.

A jaki? Ja dla przykładu zalewam Elf Evolution 900 SXR 5W30. Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 10:18, AdamHaad napisał:

Witam serdecznie odrazu powiem że czytałem już dużo o wymianie oleju na forum. Mam pytanie kupiłem xtrail z Niemiec niby 200tys przebiegu olej 5w30 lany w książce serwisowej i na karteczce.

Jaki byście wlali olej 5w30 czy 10w40 i jakiej firmy?. W almerze mam prawie ten sam silnik 2.2di 110km i od 150tys km jeżdżę na mobil 10w40 i jestem zadowolony. 

Jaki olej nie wlejesz ,nawet do smarowania łańcucha w pile-bedziesz zadowolony ,ponieważ nie ma żadnej różnicy w pracy silnika.

Olej trzeba stosować wg norm jakie są zalecane przez producenta.

Mniej istotna jest marka oleju ,bardziej za to pewne źródło pochodzenia i pewność ,że wlany olej to jest dokladnie taki jak zaleca producent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Krótkie pytanko - o co chodzi w zapisie z instrukcji nissana dla silników YD22DDTi, że nie można nigdy stosować API CG-4 (zalecany API CF-4 ACEA B1, B3)?

Czy należy zatrzymać się na CF-4 i nie iść w nowszą i lepszą klasę API CH, CI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.08.2019 o 10:18, AdamHaad napisał:

Witam serdecznie odrazu powiem że czytałem już dużo o wymianie oleju na forum. Mam pytanie kupiłem xtrail z Niemiec niby 200tys przebiegu olej 5w30 lany w książce serwisowej i na karteczce.

Jaki byście wlali olej 5w30 czy 10w40 i jakiej firmy?. W almerze mam prawie ten sam silnik 2.2di 110km i od 150tys km jeżdżę na mobil 10w40 i jestem zadowolony. 

Od kiedy kupiłem to Castrol 5w30 od niedawna 5w40 260 tyś przelotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...