Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

chłodnica klimatyzacji


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damiano1718

chodzi mi o chłodnice klima tyzacji w primera p11 mianowicie podejrzewam ze mam tam syf i opiłki ! jak? czym ? ja wyczysciś? spreżone powietrze? woda pod ciśnieniem raczej odpada, dmuchanie azotem coś słyszałem pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisza ze czyszcza chlodnice ale z zewnatrz. . jesli bys chcial wewnatrz to trzeba oproznic uklad a to chyba tam gdzie nabijaja klime i tam dopiero wyczyscic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

tak ale zatarła mi sie sprezarka tzn jak ja rozebrałem to były opiłki w sprezarce i te 3 wiosełka co pompuja czynnik wewnatrz sprezarki to 1 piórko ( wirnik nie wiem jak to nazwać) to sie złmało na pół i pompowało na zywca ! koleś jak nabijał klime to poszedł czarny olej i powiedział ze zatarta ja tu rozbieram sprezarke i tu taka niespodzianka! całą klimatyzacje teraz mam wykręconą ( w częściach w kartonie , przewody ,osuszacz już nowy, sprezarka tez nowa ( używana) została jeszcze tylko chłodnica ale jak tam sa opiłki i jak ja teraz złoze i beda mi napełniać to pójda mi opiłki po całym układzie! wiec chce ja wydmuchac dla świętego spokoju tylko czym ja wyczyscic? domowym kompresorem nie da rady( dmuchałem i poszedł jakiś syf troche ale czuje że nie do końca) bo za słabe ciśnienie tam trzeba konkretnym ciśnieniem dmuchnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to wydatek ale skoro już tyle zainwestowałeś pracy to może lepiej kupić nówkę niż znów się z tym bujać? http://allegro.pl/nissan-primera-p11-chlodnica-klimatyzacji-nissens-i2087406371.html . Samo napełnienie to koło 200zł więc jeśli miałbyś to robić kolejny raz to już bardziej się opłaca ten zakup. Na pewno nie opłaca się kupować używki chłodnicy bo możesz mieć to samo co u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem 2szt. tej firmy (130zł szt.) ale nie klimy tylko płynu i niestety obie ciekły na zimnym (oddałem na reklamacje i zwrócili kasę) ale za moją pracę przy montażu i demontażu nikt mi nie oddał (a co jakbym robił u mechanika?). Teraz mam chłodnicę NRF-u i jest suchutko. Moim zdaniem lepiej dopłacić trochę i mieć pewność, że nie trzeba będzie do tego zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

A GDZIE TY KUPIŁES ZA 130 zł? moze i faktycznie masz racje trzeba bedzie odłozyć i kupic nową! to która marka najlepsza? tzn chodzi mi żeby to w miare ładnie chłodziło i nie ciekło! i żeby cena była rozsądna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyorada kupisz za około 300 zeta nawet tutaj http://www.okazje.in...rimera-96-.html

Ja miałem taką wodną i żadnych problemów KOYORAD to polecana marka na forum.

Spytaj u nich mają naprawdę niskie ceny http://www.trans-carbis.lbn.pl/ i powinni ci to wysłać

Czyszczenie układu azotem to koszt około 250 zeta. Jeśli masz zapchany też (a pewnie masz) parownik to ja bym to jednak dmuchał azotem i wymienił jedynie tą sprężarkę i obowiązkowo odwadniacz (osuszacz). Zakładam że skraplacz (chłodnica) jest szczelny

Prócz parownika zostaje ci jeszcze zawór rozprężny czy jak to się tam nazywa do wyczyszczenia. Myślę że poniesiesz niższe koszty na czyszczeniu niż na wymianie parownika, zaworu i skraplacza

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

ale u mnie siedzi tylko te ustrojstwo ( osuszacz chyba ) przy klimatyzacji ,sprezarka ,klimatyzacja i ot z tego sie sklada u mnie klimatyzacja! chyba ze o czyms nie wiem! mam ja w czesciach! chce poczyścić ja jak bedzie cieplej wszystko pokolei woda pod ciśnieniem później benzyna ekstrakcyjna ( oprócz chłodnicy) i próbować założyć!!!! tylko nie wiem czy ten osuszacz zalozyc używany który kupiłem czy kupić nowy! 30 zł a 100zł to różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O osuszacz do primery nie jest tak latwo, ja tyle czasu probowalem kupic i zawsze nie taki, np. jeden byl ok ale mial po przeciwnej stronie te dziruki do przykrecania, a drugi byl ok, ale nie mial miejsca na czujnik cis. w koncu zalozylem stary, ktory 3 lata lezal nie uzywany po peknieciu rurki i dziala.

 

I moje poszukiwania na tym stanely, na koniec jeszcze zapytalem sie u nissana, ale po tym to wogule odpuscilem u nissana 880zl. Ale klima dziala i na starym osuszaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w tej firmie co podałem to bym nabył bez żadnego problemu od ręki. Osuszacz z reguły zawsze wymienia się po każdej kolizji układu. Tu już nie chodzi o same wyłapywanie wilgoci, ale robi on też za filtr klimy. Używki to w życiu się nie kupuje dla siebie.

Jak jest zdrowo zapchany to może być sytuacja że klima będzie wręcz grzała a nie chłodziła, tzn przewód wchodzący to parownika będzie gorący a nie lodowaty i będzie zaraz wyłączać sprężarkę.Niestety trzeba wydać tą stówkę na zamiennik. Klima to jednak luxus i nikt nie powie że kosztowny jak się posypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, używał może ktoś ten osuszacz POLCARa za 55 zł? Dobrze to się sprawuje? Czy raczej kupić NISSENSa z tej drugiej aukcji po 89 zł?

Podaję link do sklepu allegro, bo aukcje podane wyżej zaraz się skończą i bedzie po ptakach:

http://allegro.pl/sk...5649579_mg-moto

Edytowane przez smoliszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos powie czy do rozpiecia tych wszystkich przewodow od klimy aby wyjac chlodnice jest potrzebny jakis specjalny sciagacz czy wystarczy tylko odkrecic wsadzic nowa chlodnice i skrecic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba odkręcasz wyciągasz rurki i wyciągasz chłodnice, tylko pamiętaj o nowych oringach!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...