Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wibracje przedniego koła


ktmgraba

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie. mam taki problem, otóż jechalem z piatek na narty szybkiego ruchu i w pewnym momencie po przejechaniu dziury zaczelo strasznie bic kierownica, szybko zjechalem na bok i sie zatrzymalem, sprawdzilem wszystkie kola czy czasem sie nie poluzowaly ale wszystko bylo ok. wczoraj wymienilem z przodu amortyzatory bo juz byly slabe i myslalem moze ze to tez bedzie przyczyna jednak bicie nie ustapilo. dzieje sie to przy predkosci 60-70 wtedy sa straszne bicia i szarpanie kierownica a im szybciej tym mniejsze prawdopodobienstwo ze to wystapi chociaz tez sie zdarza... wiecie co moze byc przyczyna tego bicia? nie chcial bym uszkodzic ukladu kierowniczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe przyczyny:

- zgięta felga (przednie koła do wyważenia w serwisie dla samochodów ciężarowych)

- rozleciało się łożysko dolnego sworznia zwrotnicy ( sprawdzić czy spod uszczelniaczy na kuli zwrotnicy wycieka olej - o ile już wcześniej nie wyciekł )

- uszkodzone łożysko piasty lub amortyzator skrętu (mało prawdopodobne)

Najlepiej pojechać na stację kontroli pojazdów i zrobić "przegląd nieobowiązkowy" (koszt 10-20 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego postaram sie to jak najszybciej sprawdzic, najpierw tak jak napisales sprawdze felge i napisze czy cos pomoglo bo jak nie to bede sprawdzal kolejne kroki ktore mi napisales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Mi w starym parchu wybijała się gumka przy uchu amortyzatora skrętu, ja bym zaczął od tego, podnieś na podnośnik i sprawdź też luz na łożyskach zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sprawdze jak nie znajde przyczyny w poscie w ktorym napisal Niebora. tylko ze to sa takie mocne wibracie i bicie kola ze trzeba gwaltownie do minimalnej predkosci zwolnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...