Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ssanie w vanette


Gość marekfurtak13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekfurtak13

Witam, posiadam nissana vanette 2.3 l d rok 97 mam pytanie czy w tym modelu wykorzystuje się ssaie reczne czy to jakaś atrapa bo u mnie nie chodzi .

 

Pozdrawiam i z góry dzięki maro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekfurtak13

Witam,napewno mam diesla 2,3l a czy disle mają ssanie to nie mam pojęcia, poprostu strasznie słabo palił na mrozach pomimo nowego akumulatora,rozrusznik kręcił a silnik nie odpalał chyba że to świece, dodam że bardzi krótko je grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wskazywało na świece, skoro w cieplejsze dni lepiej pali. Omomierz w rękę i sprawdzasz rezystancję na każdej świecy, jeśli nie posiadasz to do mechanika, za dychę powinien sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekfurtak13

Omomierz mam i na pewno sprawdzę,razem ze swoim wspólnikiem jesteśmy elektrykami ale hobbistycznie naprawiamy swoje samochody ochywiście jakieś proste sprawy, poważniejsze rzeczy zostawiamy fachowcą w tej dziedzinie.Mam tylko pytanie ile taka świeca powinna mieć omów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekfurtak13

Dzięki Qadrat, dowiedziałem się że było kilka lub kilkanaście modeli diesla które miały ssanie i najprawdopodobniej Vanete 2,3l D ma ssanie tymbardziej że dżwignia jest i linka też tak że pozdrawiam i poszę o profesjonalne podpowiedzi. Dzięki :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole, ssanie w dieslu... A co on ma niby ssać? Bo chyba zasady działania tego silnika nie znasz. W dieslach występuje tzw. przyspieszacz zapłonu, a nie żadne ssanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekfurtak13

.Co się dzieje gdy pociągam za linkę to od strony fachowej nie wiem , na pewno lepiej pali.Gdybym był specjalistą w tej dziedzinie to bym nie pytał. Swoja drogą ciekawe cz Ty w każdej dziedzinie jesteś fachowcem ale za podpowiedzi dzięki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już w pierwszej odpowiedzi piszę Ci, że diesle nie mają ssania, a Ty mi w poście nr7 odpisujesz, że znasz kilkanaście modeli diesli, które mają ssanie. Skoro wiesz lepiej, dlaczego pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekfurtak13

Witam, nie napisałem, że znam tylko że się dowiedziałem a dowiedziałem sie od mechaników którzy się tak określili widocznie uznali że jestem laikiem i nie zagłebiali się w temat, i mieli rację bo na mechanice raczej się nie znam a że nie boje się zajżec pod maskę i posprawdzać czy wszystko działa to chyba nic złego. Mniejsza z tym bo nie oto tu chodzi, w każdym bądz razie usprawniłem to coś i zaczął lepiej palić. Mam jeszcze jedno pytanie co może być powodem że predkościomierz wskazuje o 20kmh mniejszą prędkość niż w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...