Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] problem z doborem felg 17 cali


Gość wega67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wiosnę kupuje sobie felgi 17 cali do swojej Ali, teraz pytanie jaka szerokość kapcia ? czy 215 nie będzie chaczyć o nadkola ? oraz czy da się skręcić wystarczająco koła ? i czy będzie jeszcze możliwość posadzenia niżej samochodu ? czy przy 17 cali już nie ma takiej możliwości ? bo wyrwie nadkola :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz miec sam efekt,zainwestuj w sprezyny obnizajace, co prawda wiele o nich mozna zlego przeczytac,ale jesli chodzi o sam wyglad sa ok. Mysle ze bedziesz mial problem przy 17". Powiedz jeszcze jaka bedzie wysokosc opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrwie:P mialem w pierwszej Ali na poczatku felgi 17 calowe z oponami 215/40 lub 215/45 (chyba te drugie) felgi nie byly za bardzo wysuniete na zewnatrz i chowaly sie nawet w nadkolach. z tylu mialem obnizone i sportowe zawieszenie a z przodu serie. Nic nie obcieralo, nie zaczepialo, jezdzilem na nich... przez 3 tygodnie bo komfort masakra!!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort nie gra roli :) Samochód do weekendowych wypadów, ewentualnie na uczelnie dojechać, chciałem trochę "uatrakcyjnić" a masz może zdjęcie jak wyglądała ? teraz masz chyba 16 ? wnioskuję po awatarze :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w tym problem ze zdjec z 17-taki nie mam. tak jak napisalem mialem je w poprzedniej Almerce i naprawde krotko, wiec nie zdarzylem jej zdjec zrobic ale wygladala atrakcyjnie, chociaz moj Ojczulek twierdzil ze za duze kola miala:P ta Almerka w profilu to juz moja druga(pierwsza byla srebrna). teraz na zime mam 15 calowe i opony 195/65/15 a na lato mam 16-tki ale oryginalne nissana, bo te z profilu poszly w posiadanie kolegi z forum(wymienilismy sie 15 za 16:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja jezdze na 205/45/17 posadzona lekko, przod 35, tyl 28 i nic nigdzie nie obciera i lata sie przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/45/17. nic więcej nie wejdzie. ET40-45.Zależy jeszcze od kształtu felgi. Ja mam ET42. najwięcej jest felg o ET35- ale będzie za bardzo wystwac-wiec nie brać-to taka uwaga jakby ktoś chciał kombinować! szerokość felgi 7cali.Kolejna uwaga-nie brać 7,5 bo laczek będzie węższy od felgi. To jest wszystko co musisz wiedzieć. Temat przeze mnie przebadany wzdłuż i w szerz.

post-30953-0-57334400-1331834310_thumb.jpg

post-30953-0-72195000-1331834439_thumb.jpg

Edytowane przez kaziu588
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. za szeroka. zostaje okolo 0,5cm miedzy opona a komora silnika po skręceniu kolami max w lewo lub prawo. A jak bedziesz skrecal jadąc to samochod sie buja przecież i będzie ocierać. a zreszta im wezsza tym lepiej. mniej spali auto i ciszej bedzie. no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosci z boku widac, a w tym aucie nie poczujesz roznicy miedzy 205 a 215 na zakretach. I'm sorry. :-)

205/45/17 i tak dobrze niesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mavios89

Ja posiadam felgi 17 205/40 i nie podobają mi sie w tym dwie rzeczy:

 

1. Bardzo mały profil, łatwo zniszczyc felgi.

2. Duży prześwit między oponom a błotnikiem.

 

a jak była by opona o profilu 45 to mysle ze było by lepiej.

 

 

a o to moja Almera;) Jeżdzę ją już 3 lata i jestem zadowolony bardzo.

 

 

http://www.fotoszok.pl/show.php/940094_dscn0408.jpg.html

Edytowane przez mavios89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...