Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

komora silnika zachlapana błotem


jarqas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po otworzeniu maski zauważyłem wyjątkowo zabrudzony silnik po prawej stronie

po przyjrzeniu się widać nadkole

a raczej oryginalnie wycięte dziury, którymi to właśnie ,, leci " błoto do komory silnika

Czy brakuje mi jakiegoś plastiku, zaślepki od strony komory silnika?

Zaznacze że pół roku temu wymieniano mi żarówkę xenonową właśnie z prawej strony. Czyżby zapomnieli czegoś przykręcić?

qashqai 2.0 benzyna 2007r

proszę o rady

 

dodaje zdjęcie

post-53164-0-71003200-1329945889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wielkości znaczka pocztowego, nic nie widać. Nic nie piszesz gdzie jeździłeś (po szosie???). Najlepiej podjedź do dealera i poparz pod maskę nowych aut lub zapytaj kogoś z serwisu. Moja komora czysta tak, że wystarczy zmiotka by usunąć suchy kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po otworzeniu maski zauważyłem wyjątkowo zabrudzony silnik po prawej stronie

po przyjrzeniu się widać nadkole

a raczej oryginalnie wycięte dziury, którymi to właśnie ,, leci " błoto do komory silnika

Czy brakuje mi jakiegoś plastiku, zaślepki od strony komory silnika?

Zaznacze że pół roku temu wymieniano mi żarówkę xenonową właśnie z prawej strony. Czyżby zapomnieli czegoś przykręcić?

qashqai 2.0 benzyna 2007r

proszę o rady

dodaje zdjęcie

 

Nie, te modele tak mają - tyle że "inteligentny" serwis ( a własciwie to mechanik) zaraz przy pierwszej wizycie z samochodem, powiedział, że to niestety nie jest dobre rozwiązanie (Nissan zwracał na to uwagę na spotkaniach z serwisantami), silnik, alternator, wszystko zasyfione - i załozył tam osłone z jakieję grubej gumy, przeplatając pomiedzy tymi wycięciami i przykręcając na końcach do plastików nadkola. Późniejsze modele tego nie mają już.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kajot04 za podpowiedz. Czyli będę musiał pokombinować (zalepić dziury w nadkolach).

Dodam, że jazda moja ogranicza się tylko do poruszania po drogach asfaltowych.

Tylko zastanawiam się czemu tylko prawa strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po otworzeniu maski zauważyłem wyjątkowo zabrudzony silnik po prawej stronie

po przyjrzeniu się widać nadkole

a raczej oryginalnie wycięte dziury, którymi to właśnie ,, leci " błoto do komory silnika

Czy brakuje mi jakiegoś plastiku, zaślepki od strony komory silnika?

Zaznacze że pół roku temu wymieniano mi żarówkę xenonową właśnie z prawej strony. Czyżby zapomnieli czegoś przykręcić?

qashqai 2.0 benzyna 2007r

proszę o rady

 

Nie jest to normalne i odpowiedź "ten typ tak ma" nie jest chyba własciwa :)

Jeżdżę po tych samych drogach, często nieodsniezonych, zabłoconych i zapiaszczonych bo słuzby drogowe zapomniały ze po stopnieniu sniegu trzeba ten piasek, a raczej błoto, posprzatac. Po otwarciu maski silnik jest czysty i zadnych sladów błota. Przypuszczam że jednak cos Ci pękło w podczas tych mrozów. Jakas osłona nadkola. Ze zdjęcia faktycznie trudno cokolwiek wywnioskować poza tym ze masz problem. Zaklejanie otworów nie jest chyba dobrym pomysłem. Część otworów słuzy do odprowadzania ciepła więc możesz bardziej zaszkodzic autku niz je zabezpieczyc przed tego typu zabrudzeniami.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne i odpowiedź "ten typ tak ma" nie jest chyba własciwa :)

.....Część otworów słuzy do odprowadzania ciepła więc możesz bardziej zaszkodzic autku niz je zabezpieczyc przed tego typu zabrudzeniami.

 

Masz 2.0 z 2007 ? Raczej nie, bo I-Way był później. Tak miał ten typ. Pierwsze egzemplaże, potem juz nie, to był jakiś bład konstrukcyjny szybko poprawiony. Większość serwisów robiła to natychmiast na pierwszym przegladzie, inne nie. Ja tez kupiłem z otworami, od 1-szego własciciela, ale po wjechaniu na "mój" serwis Nissana to było pierwsze na co zwrócono uwagę.

To sa otwory w nadkolu, "nad oponą" - takie wyciete paski - powiedzmy 2cm x 12 co 3 cm i jest ich kilka - jeden za drugim. Zrozumiałym jest, że koło wali tam wszystko co jest - silnik jest ........ tragicznie, zaraz jest pasek, alternator - no chory pomysł, zwłaszcza ze tam nie ma nic co wymagałoby chłodzenia. Jak powiedziałem - zastawic, robiac "przeplatankę" pomiedzy szczeblami wycinanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2.0 z 2007 ? Raczej nie, bo I-Way był później. Tak miał ten typ. Pierwsze egzemplaże, potem juz nie, to był jakiś bład konstrukcyjny szybko poprawiony. Większość serwisów robiła to natychmiast na pierwszym przegladzie, inne nie. Ja tez kupiłem z otworami, od 1-szego własciciela, ale po wjechaniu na "mój" serwis Nissana to było pierwsze na co zwrócono uwagę.

To sa otwory w nadkolu, "nad oponą" - takie wyciete paski - powiedzmy 2cm x 12 co 3 cm i jest ich kilka - jeden za drugim. Zrozumiałym jest, że koło wali tam wszystko co jest - silnik jest ........tragicznie, zaraz jest pasek, alternator - no chory pomysł, zwłaszcza ze tam nie ma nic co wymagałoby chłodzenia. Jak powiedziałem - zastawic, robiac "przeplatankę" pomiedzy szczeblami wycinanki.

 

Nie wiem jak wyglada to z poziomu rocznika 2007 ale jeśli to fabryczny wypust to nie popisali sie. Moze, jak piszesz, serwis ma gotowe rozwiazanie i nie trzeba sie w to samemu bawić. Jest tej elektroniki troche pod maską i szkoda by było gdyby coś przez te błotko sie ............ Przede wszystkim szkoda alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos musi byc nie halo, moj po otwarciu maski nadal wyglada jak nowy. Jezdze roznie, wiekszosc to trasa PL i Skandynawia plus dzialka do ktorej dojazd aktualnie przypomina przejazd brzez poligon ale silnik i reszta nadal wygladaja jak nowe. Przebieg aktualnie to 20k km - auto ma rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 benzyna 2008 rok z zamontowaną pokrywą dolną nie mam tego problemu. A syf syfem a jak jeżdzi bez uwag to się nie martw nie potrzebnie albo daj do umycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 benzyna 2008 rok z zamontowaną pokrywą dolną nie mam tego problemu. A syf syfem a jak jeżdzi bez uwag to się nie martw nie potrzebnie albo daj do umycia

 

Mój też 2008 rocznik i komora czysta więc myśle ze czegoś brakuje w pojeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Qq z 2007 roku 1,5 diesel , osłona dolna nic nie przepuszcza i komora silika czysta cały czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim QQ 2.0 4WD CVT z 2007 tez był ten problem z błotem po obydwu stronach nadkoli w komorze silnika...

Dodatkowo po zatankowaniu na full, wyciekało paliwo ze zbiornika, a raczej pod tego elementu zamontowanego na zbiorniku pod lewą cześcią siedziska pasażera z tyłu.

 

Trzeba to było odkręcić i usunąć nadlewki tworzywa z otworu. Uwaga na łatwopalne opary benzyny... i żeby wam nic do środka nie wpadło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę się do tematu i zapytam się Was czy montował ktoś dodatkową dolną osłonę silnika i skrzyni. Chodzi mi o tę cześć pod silnikiem i skrzynią najbliżej przedziału pasażerskiego. W moim aucie mam już dwie fabryczne osłony tj. pod chłodnicą i pod silnikiem ale tak nie na całej długości i dlatego myślę nad zamontowaniem dodatkowej osłony w tym miejscu dopóki jeszcze wszystko nowe i czyste. 

Jeżeli ktoś z Was montował coś takiego to proszę o informacje z czego to robiliście i jak to było mocowane.

Jak myślę nad wykonaniem osłony z tworzywa ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...