Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

magik22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam primerkę p12 2.2 dci. wcześniej na forum opisywałem swoje problemy. najprawdopodobniej padł mi katalizator i stąd moje problemy. czyli, szarpanie silnikiem i brak mocy oraz przyśpieszenia. Mam do was takie pytanie. Czy ktoś robił coś z katalizatorem? Czy jest tam tylko jedna sonda? przed katalizatorem czy są 2 przed i za.

 

Wie ktoś gdzie jest katalizator w nissanie primera p12 2.2 dci 139 km?? rok 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magik - Ty już naprawdę nie osłabiaj ludzi!!!!!! Masz cały czas ten sam problem z samochodem a ciągle zakładasz nowy temat, lecz nadal z tamtymi problemami. /Pisałeś wczoraj o katalizatorze o 18:13./ Jak chcesz wiedziec dokładnie ile płacą za kata, to w -- google -- wpisz - skup katalizatorów woj lubelskie. Wyjdą Ci miejsca skupów, oraz niektóre konkretne ceny, oraz wagi katów..............

To tak na marginesie.

A teraz to: - czy naprawdę tak trudno jest znaleść coś w internecie? Tam masz fotkę np. do 2,0 http://moto.gratka.p...f28b0917393f8,1 a tu cos innego http://webautoservice.pl/uklad-wydechowy-tlumik-nissan-primera-10535.html

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu wczoraj poejchałem do warsztatu i co sie okazało. był wielki problem ponieważ katalizator jest w pionie a nie jak we wszytskich autach w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wywal (wydłub)kata i po sprawie--ja już go dawno nie mam i szczerze to nie ma żadnej straty i nie jest nic a nic głośniej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jacaruless

wywal (wydłub)kata i po sprawie--ja już go dawno nie mam i szczerze to nie ma żadnej straty i nie jest nic a nic głośniej!!

Hej. Ale jak kata wywalisz, to komp nie zgłupieje, w primerze p12 np masz dwie sondy i myślę, że jak wywalisz kat to będzie głupiał. Jak by to było takie proste, to każdy by wywalał katalizator....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma mocy i słabo przyspiesza to poszła ci sonda lambda za katem!!! Jeśli zaobserwowałeś jeszcze większe spalanie to na 100% sonda.

 

Tu masz link do artykułu:

http://autokult.pl/2...i-skutki-awarii

 

Ps: Też świeci mi się kontrolika pomarańczowa silnika w 1.8 benzyna i mam błąd P0430 czyli katalizator rząd2 (wymiana 2 wkładów na nowe niemieckie to 900zł z robocizną, lecz czekam na przypływ gotówki :) ). Moc mam OK i spalanie niskie jak przed błędem na poziomie 7,8 - 8,1 L/100km.

 

Pozdr

Edytowane przez dziki-toy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma mocy i słabo przyspiesza to poszła ci sonda lambda za katem!!! Jeśli zaobserwowałeś jeszcze większe spalanie to na 100% sonda.

 

Tu masz link do artykułu:

http://autokult.pl/2...i-skutki-awarii

 

Ps: Też świeci mi się kontrolika pomarańczowa silnika w 1.8 benzyna i mam błąd P0430 czyli katalizator rząd2 (wymiana 2 wkładów na nowe niemieckie to 900zł z robocizną, lecz czekam na przypływ gotówki :) ). Moc mam OK i spalanie niskie jak przed błędem na poziomie 7,8 - 8,1 L/100km.

 

Pozdr

Poadpowiedz gdzie można wymienić wkłady o których piszesz, mam identyczną sytuację i identyczny model jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ale jak kata wywalisz, to komp nie zgłupieje, w primerze p12 np masz dwie sondy i myślę, że jak wywalisz kat to będzie głupiał. Jak by to było takie proste, to każdy by wywalał katalizator.... :)

w mojej P12 jest tylko jedna sonda przed katem i nic nie wyskakuje-żaden błąd--diesle tak mają inaczej niz w bęzynie----jak napisałem już dawno kata nie mam i jest git!!!! :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w firmie zajmującej się wydechami, a dokładniej w Trzebinii woj.małopolskie.

 

Popytaj w firmach zajmujących się naprawą i wymianą wydechów.

 

Pozdr.

 

w mojej P12 jest tylko jedna sonda przed katem i nic nie wyskakuje-żaden błąd--diesle tak mają inaczej niz w bęzynie----jak napisałem już dawno kata nie mam i jest git!!!! :devil:

 

To już masz spokój. :)

Ale osoby z katalizatorem bez czujnika za nim poznają dopiero problem jak kat np: im się posypie i któregoś pięknego dnia odłamy kata zapchają wydech i nie odpalą auta. Wtedy dopiero będą myśleć co tu się stało (czy filtr, świece, zapłon czy coś innego nie padło). :( Czasem czujnik/czujniki za się przydają. :)

 

Pozdr.

Edytowane przez dziki-toy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam problem. Właśnie dzisiaj UPIERDZIELIŁ mi się wydech na łączeniu przed ostatnim tłumikiem i tutaj może nie ma większego kłopotu ale problem pojawił się w chwili zapalenia się kontrolki silnika. Nie mam pojęcia czy chek od silnika i wadliwy układ wydechowy są ze sobą powiązane i drugie pytanie czy po usunięciu usterki wydechu zgaśnie chek silnika czy będę zmuszony pojawić się w serwisie. A może jedno z drugim nie ma nic wspólnego?Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napraw wydech

potem się zobaczy czy kontroka zgasnie czy trzeba resetować czy trzeba jechać na kompa i kasowac błąd

czasem gasna czasem nie kwestia błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak myślałem chek zapalił się od zepsutego wydechu. Niestety nie obyło się bez komputera żeby zresetować błąd układu wydech. Rurę na razie pospawałem trochę wytrzyma koszt nowego wydechu do mojej primerki z dwoma katami to 270zł(Wolkera) podobno tylko on produkuje takie wydechy.Może wiecie gdzie można poszukać ciut tańszego. Pozdro i dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

krótkie pytanie.

P12/2.0/benzyna

katalizator mi "perkocze" :) więc muszę albo wstawić rurkę albo strumienice.

 

co jest bardziej wskazane?jaka jest różnica? i czy muszę potem jechac na komputer?na ta chwile nie mam zadnego błędu wic nie wiem czy wyciecie katalizatora zmusza mnie do podpiecia pod kompa????

 

zapomniałem dodac ze czuc w aucie spalinami.

Edytowane przez wdw81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Mam pytanie co do bledu P0430. Po podlaczeniu do kompa wyswietlilo mi sie "kat.1 B2 nie jest ok" i tu mam pytanie-jak sa oznaczone katalizatory patrzac na silnik stojac przodem do auta? Czy okreslenie kat.1 B2 wskazuje ze kat (wklad) do wymiany czy ze to ktoras sonda do wymiany? Wiem ze to B2 to sondy za katem. Gdybym chcial zalozyc emulator na sonde to na ktora? Czy to w tej sytuacji pomoze? Bardzo prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam jestem tu zupełnie nowym człowiekiem :P wiec prosze o wyrozumialosc moze sie powtorze z tematem ale nie obcykałam jeszcze forum dokladnie.od dwoch tyg jestem szczesliwa (lub i nie) posiadaczka primery p12 wszystko ladnie pieknie i znalazl sie problem auto nie ma wogole mocy mimo ze mam pedał gazu w podłodze brak błedow po podpieciu do kompa mechanik zasugerowal katalizator problem mam taki bo nie wiem jak sie za to zabrac czy to uzywke kupic czy nowke czy calosc czy kolektor ogolnie jestem zielona ;/ dodam jeszcze ze chodzi dosc glosno i nie wiem czy to jest problem czy on jest tak daremnie wygluszony na a4 to bez stoperow w uszach z tylu nie ma szans oczywiscie nie slyszalam tego wczesniej ani kolega ktory byl ze mna zeby go kupic ale nie podejrzewam ze to sie moglo stac na dniach bo jezdzilam nim dopiero kilka razy bede wdzieczna za pomoc i rady dodam jeszcze ze mam primere p12 1,8 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...