Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

problem przy hamowaniu


Guest wzaluski

Recommended Posts

Guest wzaluski

Witam serdecznie i proszę o podpowiedź.

Primera P10 (W10) 1996. Przy spokojnym hamowaniu jest wszystko niby ok, ale jak mocno i do końca nacisnę na pedał hamulca to pedał mi podskakuje. Słychać i czuć tak jakby gdzieś bliko pedała spześniej ubyło mi trorężyna odbijała. Nadmieniam, że wcześniej ze zbiorniczka ubyło mi trochę płynu który dolałem. Szukałem wycieku ale nie znalazłem. Teraz kawek przejechałem i nic nie ubywa. Czy może być to związane może z serwo?

Link to comment
Share on other sites

A ten samochód posiada ABS???

Z płynem wiadomo, że co jakiś czas trzeba dolewać, bo klocki się ścierają i cylinderek jest bardziej wypychany i się mniej cofa.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

jeśli to nie ABS (na suchym nie odbija?) sprawdź czy nie masz pękniętego klocka lub może tarcza do wymiany. u mnie (w N15) jak "skończyła" się tarcza tak mi chrobotało na pedale że jak najszybciej kupiłem nowe tarcze (i oczywiście klocki do kompletu), aż żal było wciskać hamulec. tylne tarcze mi skorodowały/wytarły i w kilku miejscach zaczęły się rozwarstwiać

 

płyn hamulcowy też należy wymieniać co jakiś czas więc możesz stary przelać nowy (ale nie spuszczaj starego do sucha bo zapowietrzysz abs'a), koszt płynu kilka złotych więc żadna strata.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...