Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kiedy zmiana Oleju na PółSynetyk ?


Prozz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam navarke D40 z 2006 roku przebieg: 138000. Przy 140000 bede znowu wymieniał olej i tak sie zastanawiam, kiedy zmienic olej na PółSyntetyk ? Narazie leje FullSyntetyk 5w/40.. Przestudiowałem ksiażke serwisowa ale tam nic nie ma, na forum też nic nie znalazłem.... Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co będziesz zmieniał? jak jest ok., pompa nie hałasuje, nie poci sie silnik, to niech i tak zostanie. Ja w poprzednim samochodziku zrobiłem 250tyś. i też cały czas na fullsyntetyk Mobil 1 5/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zamieżasz robić remont silnika jak szybko to zmieniaj na pół syntetyk a jak chcesz natychmiast to wlej mineralny

Nigdy ale to nigdy niezmieniaj oleju w tym silniku na inny niż 5W30. 5W40 nawet jak silnik ma wycieki to oleju niezamienia się na gorszy tylko wymienia się uszczelniacze

niewiem co za głupek wymyślił wymianę syntetyka na pół syntetyk lub mineralny w celu zmniejszenia wycieków jakiś debil a teraz to krąży po całej Polsce

Poszukaj na forum jest wontek dotyczący olejów i norm jakie muszą spełniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się utarło i to od kilku-dziesięciu lat, jeszcze za czasów Fiatów, Polonezów, Zaporożców, Skody 105...itp.

Ale są jeszcze tu na forum osoby co nie przekonują się co do oleju 5/30, 5/40, pomimo tego że dawałem już pdf-y o olejach, a dotyczyło m/n silników japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, ze taki mineral czy polsyntetyk (ok 20% bazy synt) - jest w temp roboczej silnika mniej lepki niz olej syntetyczny. Do silnikow z turbina - tylko syntetyk dobrej jakosci - Ja jezdze na Motulu. Polecam rowniez Millersa lub Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...