Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K260 Hiszpan. Zgniłe ramki okien bocznych w hardtopie


Gość Korbamoto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Korbamoto

Jako że wiosna się zbliża, przymierzam się do łatania dziur w moim parchu, zmiany koloru nadwozia i takich róznych mniejszych i większych ''zmot''

Hardtop plastikowy ma boczne okna, z dzielonymi szybami, które kiedys były odsuwane. Ale juz dawno nie są. Ramki i prowadnice szyb są mocno skorodowane. Po deszczu, poniżej okien robią się rdzawe nacieki. Z nieotwieraniem się tylnych okien jestem w stanie się pogodzić, ale co z tym zrobić, żeby nie zgniło doszczętnie? Myślałem żeby wysmarować gdzie sie da preparatem który wchodzi w reakcję z rdzą, a potem zamalować, ale tam jest sporo zakamarków, wszędzie nie dotrę, a i tak woda będzie włazić.

Na Allegro są hardtopy, ale równie stare jak mój i podejrzewam, że ramki mają w nielepszym stanie.

Pomyslałem, że może wywalić to całkiem, dokupic boczne szyby jednocześciowe, uszczelki, ale nie wiem jak wygląda temat z ich obsadzeniem, bo tych hardtopów to było kilka wersji.

Jakies pomysły lub porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wiosna się zbliża, przymierzam się do łatania dziur w moim parchu, zmiany koloru nadwozia i takich róznych mniejszych i większych ''zmot''

Hardtop plastikowy ma boczne okna, z dzielonymi szybami, które kiedys były odsuwane. Ale juz dawno nie są. Ramki i prowadnice szyb są mocno skorodowane. Po deszczu, poniżej okien robią się rdzawe nacieki. Z nieotwieraniem się tylnych okien jestem w stanie się pogodzić, ale co z tym zrobić, żeby nie zgniło doszczętnie? Myślałem żeby wysmarować gdzie sie da preparatem który wchodzi w reakcję z rdzą, a potem zamalować, ale tam jest sporo zakamarków, wszędzie nie dotrę, a i tak woda będzie włazić.

Na Allegro są hardtopy, ale równie stare jak mój i podejrzewam, że ramki mają w nielepszym stanie.

Pomyslałem, że może wywalić to całkiem, dokupic boczne szyby jednocześciowe, uszczelki, ale nie wiem jak wygląda temat z ich obsadzeniem, bo tych hardtopów to było kilka wersji.

Jakies pomysły lub porady?

 

 

Witaj

 

Na podstawie doświadczeń z innych aut: nie baw się w żadne malowanie ramek, bo to poprawi wyglad na chwilę, a by zrobić to jako tako trzeba rozebrać, czyścić, gruntować a i tak będzie stare. Ja bym wywalił wszytko i założył nową szybkę na całość w uszczelce gumowej. Sa warsztaty od szyb co Ci dotną na wymiar i szyby i uszczelki (z metra). Może nie bedzie oryginalnie ale szczelnie i bez rdzy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Ja kupiłem pierwszego hiszpana, to mądry pan blacharz poprzedniego właściciela wywalił odsuwane szyby z uszczelkami i ramkami, a dociął grube pleksi przyciemniane i wkleił na silicon. Wygląd masakrycznie wujowy, do tego to była wersja długa i na ostatnim rzędzie siedzeń nie było nawet jak splunąć przez okno. Na całe szczęście znalazły się te popsute szyby i właściciel mi je dołożył. Jak się okazało wygnił dół metalowych ramek , i wystarczyło wygiąć z blachy 1mm ceowniczek 2x2 i wspawać w miejsce skorodowane. Po złożeniu szybki normalnie się odsuwały, a szpetnie popuchnięta od rdzy guma elegancko ułożyła się na nowo wspawanym elemencie. Po wspawaniu oczywiście pomalowałem wszystko farba antykorozyjna i hulało do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korbamoto

U mnie nie byłoby tak prosto, bo ramki są pordzewiałe i na łukach. Jeden gość z forum rajdy 4x4 podobno może ramki dorobić z nierdzewki jak się zbierze odpowiednia grupa chętnych. Ale znając życie, będzie to trwało wieki, a i pewnie koszt będzie niemały.

Na razie olewam ramki, mam wazniejsze rzeczy do roboty.

Szyby mi jeszcze nie powypadały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Co za problem łuki wyspawać? Wycinasz z blachy od szablonu zakole i wspawujesz, też z jednej strony sztukowałem. Jako ciekawostke orientowałem sie w ASO to ramka kosztowała grubo ponad 2 tys i nie było jej w europejskiej centrali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy fakt, że szyby w hardtopie są lekko wypukłe nie przeszkodzi w wymianie ich na docinane szyby ze zwykłą uszczelką? Czy ktoś z Was już robił taką podmiankę?

A może szyby z poliwęglanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...