Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiany po kupnie


lookasoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

własnie zostałem posiadaczem T30 2.0 columbia 2006 rok 106000 nakręcone

 

Proszę Was o radę, co należy po takim kupnie wymienić?

Samochód ma łańcuszek rozrządu, zatem czy jakieś napinacze, pompy rolki itp. się wymienia, czy kompletnie nic i zostawia tak jak jest?

 

poza tym, co jeszcze powinienem wymienić? Jakiś olej np. w skrzyni, dyfrze... ? które z filtrów?

 

poza tym, czy warto jechać zrobić to do ASO?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

gratuluje zakupu!

 

W ASO nic nie warto, brak fachowców, ceny z kosmosu...

Warto wymienić wszystkie filtry(co 15-20 tyś km - powietrza,kabinowy i olejowy oczywiście z olejem, paliwowy w benzynie jest ponoć bezobsługowy).

Kontrola płynu chłodniczego i hamulcowego.

Oleje w skrzyni biegów, dyfrze, mostach producent zaleca wymieniać co 60 tyś km, opinie na ten temat są jednak podzielone( ja po 100 tyś wymieniałem)

Ewentualne stuki w zawieszeniu- końcówki drążków kierowniczych, gumy stabilizatora również warto wymienić. Koszty niewielkie tych wszystkich wymian, a autko odpłaci się napewno latami bezawaryjnej, niezawodnej jazdy. Rozrządu nie ruszać jak sie nic nie dzieje...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam -

ja jestem uzytkownikiem od grudnia wersji LUXURY 2L 140 km- 4X4 rocznik 2003 - i mając na uwadze moje problemy - radzę :

1. sprawdzić kompresję silnika

2. sprawdzić katalizator ten pierwszy

3.i sprawdzać często poziom oleju silnikowego - co 1 tys km - przynajmniej na początku -

W razie pytań jestem do dyspozycji - moje auto padło dzień po zakupie - tzn padł silnik - rozsypała się panewka -

Te siliniki są wrażliwe na ilośc oleju i jego jakośc - przynajmniej mój.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...