Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozważania na temat innych marek lub na co zamieniłem/zamienię Nissana


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sanchez a jestesw stanie mi powiedziec ile droższy jest ten 1.2tce od "normalnej" najbiedniejszej benzyny? Chyba sobie zaraz poszukam jakiegos dealera w belgii z ciekawości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 1.6 benz a tym tce co to sie podniecam jest 2,5 tys euro jakby nie liczyć róznicy. Czyli zamiast miec Lodgy za 50 tys mozna ja miec za 60 tys. Czyli sporo jak dla mnie

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sanchez

sanchez a jestesw stanie mi powiedziec ile droższy jest ten 1.2tce od "normalnej" najbiedniejszej benzyny? Chyba sobie zaraz poszukam jakiegos dealera w belgii z ciekawości....

Podstawowa wersja wyposażenia jest oferowana tylko z silnikiem 1.6 za 9 990 eur, natomiast cena wersji Ambiance, to odpowiednio 1.6 za 11 190 eur, 1.2 za 12 890 i diesel 1.5 za 13 190.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy do sierpnia, kiedy ukaże się oficjalny cennik na Polską. Optymistycznie zakładam,że u nas będzie odrobinę taniej.

przy okazji mały konkurs

Pytanie -

jaki suv był najbardziej popularny i najchętniej kupowany na terenie całej Europy w roku kalendarzowym 2011???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety teraz marki są tak powiązane ze masakra pomijam że tesame silniki są w "Daczji" nissanie i "reno" co cała elektronika gównie Boscha jest robiona wszędzie i do wszystkiego ,,,ale to nie wszystko Volvo też tak robią teraz powiązane z mitsubischi ,,, zawiecha a i dizle z reno ,,,, masakra ,,,,

 

wiec marka już nie ma znaczenia cześci do kupy i tyle ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nabylem nielubiany AŚ. Ameryki nie odkryli specjalnie w Lodgy i w sumie wszystko juz bylo w necie. no moze poza jednym. Jednostka 1.6 w lodgy jest duzo za słaba wg AŚ. Pytanie za słaba na co? Na kulturalna jazde czy oszukiwanie sie że ma sie sportowe auto w bryle vana? Stary zetec 1.6 moją focusinę napędzał i dawała rade wypakowana 4 osobami z 4 rowerami na dachu wiec? Nie wiem czy czasem nie zaczyna sie nakręcanie klienteli na droższe jednostki napędowe

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do normalnej, spokojnej eksploatacji z pewnością wystarczy, ktoś kto wozi w aucie małe dzieci, nie bawi się w wyścigi drogowe. Poza tym da się bez oporów zagazować.Wersja podstawowa ma mieć 4 airbagi - spory postęp. Logan MCV miał jeden

 

pierwsze oficjalne informacje na temat Dacii Dokker

wszystko wskazuje na to,że będzie produkowana w dwóch wersjach: ciężarowej i osobowej - w stylu multivana. Jako pojazd o charakterze bardziej użytkowym powinna być wyceniona w wersji podstawowej nawet niżej od Lodgy.Może być też skromniej wyposażona i mieć dostęp do mniejszej liczby opcji wyposażeniowych. Możliwe,że gamę silników ograniczą do dwóch podstawowych - benzyniaka i diesla. Nie do końca rozumiem politykę Renault - wypuszczając Dokkera tworzą dla Lodgy wewnętrzną konkurencję - nie wspominając już o Kangoo czy Scenicu

http://www.motofilm....ecia/?pid=41965

http://motoryzacja.i...ker,1798435,326

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten dokker. Takie turladełko jak berlingo, partner, etc. Pytanie które Dar tez poruszył. Czy to nie jest strzał w plecy wprowadzenie równolgle z lodgy? Osobiscie bardziej mi sie dokker podoba z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokker wygląda na nieco krótszy, więc nie będzie raczej oferował siedmiu a pięć miejsc. Sądzę,że w zamyśle ma zastąpić Logana MCV? Nie wiedzę sensu aby w tej sytuacji kontynuować jego sprzedaż. Już w obrębie samej marki Dacia byłyby oferowane trzy pojazdy o podobnym charakterze użytkowym nie licząc produktów Renault.

 

a na koniec coś smakowitego - we współpracy z Renault powstaje Mercedes Citan (zbudowany z dokładnie tych samych podzespołów, co Dokker, którego oparto o technikę Kangoo - Niemcy od Mercedesa chcą wykorzystać nawet 1,5 dCi jako jeden z silników - też będzie kilka wersji, w tym osobowa - Mercedes chce wypełnić lukę, bo dotychczas nie oferował takiego pojazdu) Więc auta będą różnić się jedynie parowa szczegółami stylistycznymi,nieco innym kokpitem, jedno będzie miało na masce trójramienną gwiazdę a drugie otwieracz do piwa. No i to drugie będzie kosztować jakieś 30-40 tys zł mniej :rofl:

post-20266-0-33706200-1337358100_thumb.jpg

post-20266-0-99603900-1337358214_thumb.jpg

post-20266-0-11241300-1337358224_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daciomercedes......nie ogarniam juz tych pomysłów. Czy coś nas moze jeszcze zdziwic w tej materii? :) Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki Dokkera "na żywo" bez photoshopa - wygląda na kawał auta - ważna sprawa - w wersji osobowej z tyłu drzwi a nie nieporęczna klapa, w przesuwanych drzwiach fajnie rozwiązano wentylację - szyby są uchylane jak kiedyś z fiatach, Albo mnie oczy mylą, albo nie ma kanapy tylko trzy oddzielne fotele - jeśli by tak było powinny dać się indywidualnie ustawiać, regulować i demontować

http://www.dacia.ma/gamme-dacia/dokker/confort/

post-20266-0-68951600-1337378888_thumb.jpg

post-20266-0-99811100-1337378894_thumb.jpg

post-20266-0-83633500-1337378910_thumb.jpg

post-20266-0-95615600-1337378916_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz tu babo placek. Z żoną siedzimy, liczymy, główkujemy, kombinujemy. Nowa Lodgy czy uzywana corolka verso.....a tu się wtrynia dokker ładniutki. Jakby mu jeszcze tylne drzwi zamienili na jedną klapę to cud miód autko a do tego "budżetowe"

 

Jedno jest pewne. Zadbany yarisek 1.0 idzie na sprzedaż za czas jakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podwójne drzwi to moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż wielka i ciężka klapa - szczególnie jeśli ma je obsługiwać płeć piękna. Klapa przydaje się tylko gdy leje :rofl:

a'propos silnika 1,6 8v 85 KM - miałem okazję przejechać się Kangoo właśnie z tym silnikiem i jeździło się bardzo fajnie, auto demonem przyspieszenia nie było ale 8v mają bardzo elastyczny dół i nie wymagają kręcenia wysoko, auto łatwo przyspieszało już poniżej 2 tys obr./min. Kangoo jest dość lekki ale Dokker będzie ważył podobnie. Ergo? ten silnik daje radę.

 

z ostatnich przecieków Renault wynika, że Dokker będzie wyceniony niżej niż Lodgy. To może oznaczać,że jego podstawowe wersje mogą kosztować nawet kilka tys poniżej 40 tys zł

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze Dar1962 warto powiedziec że lodgy i dokker bedą miały premiere jednocześnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na marokańskiej stronie Dacii można sobie skonfigurować Dokkera :shifty:

http://www.dacia.ma/...ateur/index.jsp

 

o dokkerze wiadomo już niemal wszystko poza ceną - garść informacji o wymiarach - rzecz bardzo istotna - nieobciążony dokker ma aż 19 cm prześwitu (w pełni obciążony 15,3)W Lodgy ten drugi wymiar to 12 cm. Gdybym miał wybierać wśród tych dwóch aut - wybrałbym mniej może reprezentacyjnego od Lody ale o wiele bardziej uniwersalnego dokkera

http://www.netcarsho...ia/2013-dokker/

gmarcin - możesz z linijką w ręku mierzyć foteliki

post-20266-0-61583600-1340917038_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar i ja sie sklaniam wlasnie ku takiemu rozwiązaniu....niemniej jednak czekam na ceny i finał swoich decyzji, która i tak pewnie mnie zaskoczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na Słowacji cennik Dokkera zaczyna się od (w przeliczeniu) ok 39 tys zł.

 

można porównać wymiary Lodgy i Dokkera

 

 

znane są już ceny Dacii Lodgy.

Na portalach otomoto i motoallegro pojawiły się oferty dilerów z m.in. Warszawy, Kalisza i Słupska.

Ceny zaczynają się od 37900 zł za wersję Access 1.6 84KM a kończą coś koło 62000 zł za PRESTIGE 1.5 dCi 110

 

i tak np. Lodgy LAUREATE 1.6 84 7 miejsc 46 400zł

Lodgy LAUREATE 1.6 84 5 miejsc 44 400zł

 

a tu więcej już pewnych informacji o Dokkerze http://www.francuski...wiadomosci/8301

post-20266-0-85301500-1341603371_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj potestowałem Toyote GT86 :)

Wyraźnie wolniejsza od mojego klijacza, natomiast rozkład mas, wyważenie samochodu i napęd tył sprawia, że jazda jest mege przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum dacii widze spore poruszenie po info z cenami....

 

Przeliczylem, policzylem, dodalem opcje, odjalem to i owo i wyszlo mi że poluje na uzywaną corolle verso.

 

Co przeważylo? Ano to że za 4-5 lat czyli tyle ile chce nią pojeździć to dam rade ją spzredać za jako tako dobre pieniądze. Niemniej jednak patrzac na ceny lodgy uwazam że auto osiągnie sukces i po polsce duzo będzie ich jeździć co prawda w skromnych wersjach. Co nowe to nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Jeden woli nową Dacię z gwarancją, drugi używaną Toyotę. Nie mam nic do wytworów rumuńskiej motoryzacji, ale też wybrałbym corollę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały100

Temat zachęcający użytkowników którzy oddali swoje nissany innym a kupili inne marki z których są zadowolenie mogą sie tu pochwalić podyskutować co jest lepsze a co nie

 

i dalej tu zaglądać :

 

Na razie Tytuł roboczy będą zmiany : czekam na propozycje ,,,

 

Ej jestem nowy ja mam Nissana Sunny pickap bardzo stary i jakoś niewiem jak go podrobić pomorzesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum dacii widze spore poruszenie po info z cenami....

 

Przeliczylem, policzylem, dodalem opcje, odjalem to i owo i wyszlo mi że poluje na uzywaną corolle verso.

 

Co przeważylo? Ano to że za 4-5 lat czyli tyle ile chce nią pojeździć to dam rade ją spzredać za jako tako dobre pieniądze. Niemniej jednak patrzac na ceny lodgy uwazam że auto osiągnie sukces i po polsce duzo będzie ich jeździć co prawda w skromnych wersjach. Co nowe to nowe.

 

Rozmawiałem na temat verso z kolegą z aso.

Pozytywnie się wypowiadał: dobre ceny odsprzedaży - trzymają ceny, używane znikają w oka mgnieniu, mało awaryjne. Pytałem o silnik mówił, żeby brać 1.8, bo pali tyle samo co 1.6, a przyjemniej sie jeździ.

Poza tym w wersji 5-osobowej, nie spodziewałem się, że pod półką jest jeszcze tyle miejsca (auto było z łatką, bez zapasu).

Jest teraz limitowana wersja sprint w cenie od 69kzł

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...