Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] silnik 1.8 16V 114KM opinie wady, zalety


Gość arthi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie generalnie nastawiałem się na zakup primery z silnikiem sr20de, jednak więcej jest w dobrej cenie z 1.8 114KM i w związku z tym rozważam również tę wersję silnikową, nie wiem niestety jak z usterkowością tego silnika. Sr20de znam dobrze i wiem, że praktycznei silnik bezobsługowy, a jak to wygląda z 1.8 zmienne fazy, jak z łańuchem, jak wygląda współpraca z gazem? W interencie znalazłem wyłącznie pozytywne opinie, ale o ile mnie pamięć nie myli nie było do końca tak różowo.... coś mi chodzi po głowie branie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, każdy silnik bierze olej w instrukcji TOYOTY jasno to jest napisane. Ja użytkuję 1.8 od 5 lat i jakoś nie musiałem robić dolewek. Wymieniam olej co 10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, każdy silnik bierze olej w instrukcji TOYOTY jasno to jest napisane. Ja użytkuję 1.8 od 5 lat i jakoś nie musiałem robić dolewek. Wymieniam olej co 10000.

w moim p11 tez 1,8 nie bral oleju-od wymiany do wymiany [co 10kkm]ubywalo jakies 0,4-0,5l.natomiast silnik jak dla mnie swietny-jak juz powiedziano ,bezobslugowy i bezawaryjny.nie jest tez jakos paliwozerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

Przy silniku zepsuło mi się yyyy w sumie to nic. Wymieniłem świece i paski i ostatnio termostat. Oleju jak na razie praktycznie nic nie bierze choć ja stosuje inne niż zaleca producent i jestem zadowolony (chyba, że lubisz jazdę na wysokich obrotach ;) no ale to standard w każdym aucie). Spalanie to różnie w trasie przy prędkościach autostradowych zszedłem do 6,8 natomiast po mieście i krótkie odcinki to nawet 12l. LPG działa u mnie dobrze, silnik nie narzeka ;) Dołożyłem grzałkę cieczy chłodzącej i dzięki temu szybciej się przełącza na LPG no i auto szybciej się grzeje a spalanie spadło ;)

Co do jego mocy. Hmm na początku rakieta, teraz trochę brakuje ale nie ma tragedii.

Jak dla mnie największa wada primer to ogromny promień skrętu no i zawias mógłby być miększy (coś jak w focusie a nie przed każdym uśpionym policjantem muszę się zatrzymać :) ) Szukaj najlepiej wersji z xenonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...