Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2.2DI Nie odpala, odcina dopływ ropy, prośba o pomoc.


Gość owca90@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość owca90@op.pl

Najpierw opiszę jak powstał problem:

 

Oddałem sprawne odpalające auto do mechanika, na standardową wymianę filtra paliwa + oleju. Miałem po dwóch godzinach przyjść po odbiór samochodu. Gdy przyszedłem po odbiór okazało się, że moja almerka nie chce odpalić... Mechanik powiedział żebym przyszedł na drugi dzień po południu to zobaczy o co chodzi i mi powie... Jak powiedział tak zrobiłem przyszedłem na drugi dzień i auto dalej nie odpalało..

 

Diagnoza była taka: (zacytuje mechanika)

"Jeszcze raz włożyliśmy stary filtra paliwa żeby wyeliminować to, że nowy filtr jest spieprzony (nie pomogła), próbowaliśmy plakiem go trochę odpalić to coś tam chodził, ale nadal nie chciał wstać. (przy okazji prób odpalania rozładowali mój akumulator, dali jakiś swój na zamianę...) Drogi Panie wtryski nie dają ropy, trzeba było na diagnostyke pod komputer oddać auto. (zawieźli lawetą) Na diagnostyce okazało się, że immobilaser jest coś spieprzony."

 

Opiszę jak wygląda problem:

Wkładam kluczyk przekręcam, wszystko ok świce grzeją, dalej przekręcam kluczyk i rozrusznik kręci ale auto się nie budzi do życia... Dodatkowo jest taka diodka czerwona, która pali się ciągle na czerwono (znajduje się ona w miejscu gdzie szyba przednia styka się z kokpitem, od strony pasażera). Wcześniej ta diodka mrugała przy wyłączonym silniku, a gdy odpalał przestawał mrugać i nie świeciła.

 

Moje pytanie brzmi:

Panowie co ja mam teraz robić ? Oddałem sprawny samochód do mechanika, a teraz on nawet nie odpala... Ile taka naprawa może kosztować i co dokładnie trzeba naprawić ? Czy immobilazer mógł sam się zepsuć, czy oni mi go zepsuli ? Pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immo spieprzyl sie z ich winy u mnie podobna sytuacja krecilem do tej pory az aku zacza przysiadac no i wywalilo immo

 

dzis bylem u znajomego u ktorego autko stoi i nats niestety do najprostszych nie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...