Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

blok silnika, różnice pomiędzy 1995r 1997r ?

NOmaro
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, Czy różni się czymś blok silnika z terrano II z roku 1995 od tego z 1997 ???

watek juz był i trzeba było sie pod niego podpiac z takim pytaniem http://forum.nissank...lnika-27-td27t/

miedzy 95 a koncem 96 bodajze grudzien niema roznic a 96-2001r zmiany sa tylko obudow osprzetu sam blok powinien byc ten sam

a tak pozatym wymieniłes wtrysk sterojacy ? zrobiłes z silnikiem zaczoł chodzic jak tak to moze bys sie podzielił informacjami co sie stało i od czego bedzie z kozyscia dla wszystkich

Edited by dario88

dario88 nic z tego nie zaczął chodzić a na dokładkę sie zatarł ;/ i mam ten starszy silnik bez intercoolera tylko niewiem czy sam słupek bedzię pasował. Tylko intercoolerem się różniły ??? może ktoś to sprawdźić ??

dario88 nic z tego nie zaczął chodzić a na dokładkę sie zatarł ;/ i mam ten starszy silnik bez intercoolera tylko niewiem czy sam słupek bedzię pasował. Tylko intercoolerem się różniły ??? może ktoś to sprawdźić ??

podałem ci linka przeczytaj uwaznie , słupek bez obudow jest ten sam ale osłony chyba nawet koło zamachowe trza z tamtego zatartego wsadzic ty masz z zexelem wiec i przednie aluminiowe osłony trza pozmieniac z tamtego sporo roboty wszystkie wtryski pompe itp trza powkładac chyba tez turbine ale pewny niejestem

jak zatarłes silnik ?

Edited by dario88

tzn silnik się przytarł jak się rozgrzeje to niedaje rady jechać, nawet na jedynce ma ciężko do póki nie zgaśnie silnik no i rozgrzany już nie da rady zapalić, rozrusznik niedaje rady kręcić. Jak ostygnie to odpala. Kontrolka oleju zapalała się i gasła po wjechaniu do wody, myślałem może że od tego jakieś zwarcie gdyż stan oleju był prawidłowy. I od tamtej pory nie pracował już prawidłowo

tzn silnik się przytarł jak się rozgrzeje to niedaje rady jechać, nawet na jedynce ma ciężko do póki nie zgaśnie silnik no i rozgrzany już nie da rady zapalić, rozrusznik niedaje rady kręcić. Jak ostygnie to odpala. Kontrolka oleju zapalała się i gasła po wjechaniu do wody, myślałem może że od tego jakieś zwarcie gdyż stan oleju był prawidłowy. I od tamtej pory nie pracował już prawidłowo

no to faktyczne moze byc zatarty a nielepiej było kupic goły silnik od instalacji zexel

Miałem na części terrano 1995 r i został mi sie silnik niechodliwy towar i teraz jak bedzie pasował chce do swojego zamontować (moje jest po 1996 z intercoolerem)

Miałem na części terrano 1995 r i został mi sie silnik niechodliwy towar i teraz jak bedzie pasował chce do swojego zamontować (moje jest po 1996 z intercoolerem)

bedzie pasował wszysto powymieniasz i bedzie ci chodził przerubka takiego silnika po 96 roku polegała tylko na poniesieniu mocy silnika i nowym osprzecie sprzegle itp wiec blok ten sam tłoki pojemnosc skok to samo powinno byc ok

acha daj znac jak przełozysz zrub zdiecia jakies bedzie pomocne na forum dla nastepnych co beda miec taki dylemat jak ty

jak cos niebedziesz wiedział pisz moze bedziemy pomocni

Edited by dario88

I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. dzięki dario. zrobię fotki

I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. dzięki dario. zrobię fotki

mam cała servisowke do terrano i tak zerkłem i nic niewidze zeby było inaczej wszystko to samo , ale nikt chyba na forum tego nierobił wiec niema 100% pewnosci , szkoda zes z tego silnika sprzedał osprzet pompe turbo itd bo jak bys miał go kompletnego to na zwykłej pompie bez elektroniki to ja bym taki silnik wsadził i dał bym sobie spokoj z zexelem i innymi udoskonaleniami przerubka niewielka ale za to mozna lac do baku niemal wszystko :D :D :D

Szkoda szkoda. No ale teraz muszę przełozyć ten osprzęt co mam w swoim aucie. A servisówkę masz w formie elektronicznej czy papierowej ?

mam papierowa pokopiowana około 1200 kartek i elektroniczna ta jest lepsza j.angielski hiszpanski niemiecki i jakis tam jak bedziesz chciał to pisz na pw