Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bezpieczne dla zdrowia czyszczenie/odkażanie klimy


Gość baridzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się zapytać jakie środki do czyszczenia/odkażania klimatyzacji polecacie? Jeżeli mam małe dziecko to czy jak użyję jakiegoś aerozolu czy innej chemii albo jakiś wkładów filtrowych to czy będzie bezpieczne dla zdrowia?

na rynku jest wieeele produktów różnych firm, ceny też różne.....czy wszystko jest z tego samego i może różni się tylko opakowaniem i ceną? jak kupię najtańsze to będzie ok?

proszę o rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprayami i innymi specyfikami klimy nie odgrzybisz tak, jak należy. Jedź do zakładu, który się tym specjalizuje, oni mają do tego odpowiednie maszyny, robią też ozonowanie. Zapłacisz jakieś 150 - 200zł, ale będziesz miał spokój na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie ze względu na oszczędność będę musiał sam poszukać jakiegoś środka chemicznego, poczytałem także trochę o ozonie i opinia wielu ludzi jest taka, że też może być on szkodliwy dla zdrowia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał_302

No bo masz racje, ozon jest szkodliwy dla zdrowia. Tylko ze w momencie kiedy jest on obecny - czyli podczas ozonowania i do 30 minut po ozonowaniu.

Ozon zaczyna sie 'rozpadac' po ok 30 minutach od powstania i wtedy tez zabija bakteria i wirusy. Dlatego po ozonowaniu, wietrzy sie porzadnie auto i jest wszystko ok.

 

No a jak czytam, ze ktos ma ozonator i jezdzi z nim wlaczonym w samochodzie i jest zdziwiony, ze nie moze oddychac... no to szkoda slow...

 

Pianka tez zawiera chemie, ktora utrzymuje sie w stamochodzie przez kilka dni... . Ale wedlug mnie moze byc rownie skuteczna jak ozon, przy odpowiednim zaaplikowaniu (oczywiscie mowimy o uzyciu bardziej 'profesjonalnego srodka' niz 'pierwszego lepszego' z marketu...)

Edytowane przez Michał_302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał_302

slowo daje, wyczytalem kiedys gdzies na forum ze facet tak probowal sie 'chronic' przed grzybem z klimy,,,

 

Hmmm no generanlie nie mam pojecia co to za piana jest... ale aplikacja srodka na pewno nie jest opisana w poprawny sposob! Wsrod uzytkownikow samochodow najpopularniejsze wydaja sie byc dwa srodki - CRC Airco Cleaner oraz ewentualnie Würth. Osobiscie uzywam CRC i polecam. Bardzo dobry stosunek jakosc - cena. Kiedys uzylem Klima Doktor firmy K2 i jeszcze bardziej smierdzialo.... Niektorzy polecaja srodki firmy Kent i Luqui Moly.

 

Jesli chcesz poczytac cos o ozonowaniu to polecam tutaj: ozonowanie klimatyzacji samochodowej. Ja tego u kolesia ozonuje i jestem zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał_302

killer2000, generalnie przyjmuje sie, ze stezenie ozonu do zabicia bakterii i zapachow to niby minimum 500mg (niektore zrodla podaja 1000mg). Urzadzenie, ktore pokazales generuje 200mg. Teoretycznie wiec, ozonowanie tym urzadzeniem powinno trwac 2,5 godziny, zeby faktycznie zadzialalo. Chociaz znam przypadki, ze takie male urzadzenia jakos dawaly rade :).

 

Znajomy robil ozonowanie w eSeM auto i koles przyjechal ze sprzetem do niego i zrobil mu ozonowanie na miejscu. Wydajnosc ozonu z jego maszyny to podobno 6700mg. Jak skorzystam z jego uslug, to moze tez wam polece :).

Edytowane przez Michał_302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość michas9393939

Generalnie z "ozonem z Allegro" lepiej bardzo uważać bo ozon może być szkodliwy. Ja ozonuje autko (mam też generator ozonu do domu,ale to już inna kwestia :whistle: ) w firmie Koronaozon (http://www.koronaozon.pl) w Tomaszowie i jestem zadowolony. Ceny nei są wysokie a chodziać wiem, że zajmują się tym ludzie, którzy "zjedli na ozonowaniu zęby" a nie jacyć amatorzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...